ESET Online Scanner 3.4.3.0

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Skanery i szczepionki antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

ESET Online Scanner to lekki i darmowy skaner antywirusowy na żądanie, służący do ochrony komputera przed szkodliwymi komponentami. Z jego pomocą łatwo wykryjemy oraz usuniemy z systemu operacyjnego takie zagrożenia jak wirusy, malware, spyware, konie trojańskie itp.

Oprogramowanie swoje działanie opiera na tych samych bazach sygnatur wirusów co popularne ESET Smart Security i NOD32 Antivirus, nie wymagając przy tym instalacji. Zapewnia ono skuteczne zabezpieczenie systemu operacyjnego Windows przed wszelakiego rodzaju szkodnikami, których zadaniem jest m.in. wykradanie poufnych danych czy też wyświetlanie uporczywych reklam. Działanie ESET Online Scanner jest w pełni zautomatyzowane - po uruchomieniu przeprowadzany jest gruntowny skan systemu i lokalizacji najbardziej podatnych na infekcje.

ESET Online Scanner sprawdza aplikacje uruchamiane równolegle z systemem (tzw. autostart), skanuje sektory startowe dysku i w ten sposób wykrywa zagrożenia, które uruchamiają się jeszcze przed startem systemu, skanuje pliki znajdujące się w rejestrze systemowym, a także leczy infekcje, w których do skutecznego usunięcia zagrożenia wymagane jest ponowne uruchomienie systemu oraz wykrywa potencjalnie niebezpieczne i niepożądane aplikacje.

Warto zaznaczyć, że pomimo tak dużych możliwości ESET Online Scanner nie powinien on być wykorzystywany jako zamiennik standardowego programu antywirusowego. Stanowi on natomiast doskonałe uzupełnienie takiego oprogramowania zabezpieczającego.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Dobra wykrywalność zagrożeń, automatyczna kwarantanna dla zainfekowanych plików
stosunkowo dużo false positives w bazie, brak podglądu czasu skanowania
ocena użytkownika
18.06.2020 02:15 • Recenzja do wersji 3.2.6

Oszczędzam na skanerach dość długo i żaden nie dorównuje Esetowi. Jak na moje użytkowanie komputera i internetu, nie warto przepłacać za antywirusa, mając jeszcze Defendera w standardzie

program bezpłatny, dowolny język, dokładne skanowanie (w wersji pełnej)
brak szczegółowego raportu o wyniku skanowania, brak możliwości jego zapisania
ocena użytkownika
25.12.2019 22:14 • Recenzja do wersji 3.2.6

Na początek podstawowe dane mojego komputera:
- system operacyjny: Windows 7 Professional 64-bit
- system plików: NTFS
- skanowane nośniki: Dysk C: Hitachi HDT7210 32SLA 360 (320 GB) i dysk E: Western Digital WD800JD-75MSA3 (80GB); ponadto pamięć operacyjna i sektory startowe
- zainstalowany program antywirusowy: F-Secure SAFE (włączony)

ESET Online Scanner (zwany dalej ESETOS) jest kolejnym skanerem antywirusowym, który postanowiłem przetestować z ciekawości. Uruchomiłem go po pobraniu w trybie administratora; wystartował jako plik wykonywalny esetonlinescanner_enu.

ESETOS oferuje 3 typy skanowania: pełne, szybkie i niestandardowe (to ostatnie skanuje wybrane pliki; nie skorzystałem). Interfejs skanu jest czytelny: w części górnej wyświetlają się cykliczne informacje na temat zalet ESET-u oraz: szkodliwego oprogramowania, zapory ogniowej i phishingu, w części dolnej natomiast w 3 ramkach mamy kolejno: Wykryte obiekty, Skanowane pliki (wyświetla się ich liczba) i Skanowanie (nazwa konkretnego pliku).

Wyniki:
* pełne skanowanie - czas: ok. 1 godz, 57 min, 225385 przeskanowanych plików i komunikat końcowy: "nie znaleźliśmy żadnych wirusów ani innych infekcji",
* szybkie skanowanie - czas: ok. 12 min (zbyt wolno jak na szybki skan), 4493 pliki i ten sam komunikat końcowy.

W sumie ESETOS spisał się dobrze, zgodnie z moimi oczekiwaniami wobec tego typu narzędzi, nie pochłonął zbyt dużo zasobów procesora (średnio 30-50 %, ani pamięci operacyjnej (ok. 60%), przeskanował dokładnie komputer, ale po zakończeniu działania nie wyświetlił ani raportu wyników ani nie umożliwił jego zapisu w formie pliku tekstowego (pomimo że wyświetlił się przycisk "zapisz"). Nie ma też zegara, pozwalającego zmierzyć czas skanowania, ani menu pomocy. W sumie oceniam go jako skaner dość przeciętny, nie zachęcający do zakupu pełnej wersji. Tylko trzy gwiazdki.