r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

EliteCAD AR14

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD

EliteCAD to profesjonalny parametryczny program dla architektów 3D CAD, który pozwala na tworzenie niezwykle zaawansowanych projektów architektonicznych z wykorzystaniem technologii BIM, a następnie na ich efektowną prezentację klientom dzięki wysokiej jakości fotorealistycznym wizualizacjom 3D.

Dzięki EliteCAD jesteś w stanie szybko określić i ustawić szereg skomplikowanych architektonicznych elementów konstrukcyjnych, takich jak: ściany, dachy, schody, drzwi i okna. Program charakteryzuje się bardzo dużą elastycznością zarówno przy projektowaniu domów jednorodzinnych, jak również wielopiętrowych konstrukcji budowlanych. Dzięki sprawnemu zarządzaniu poziomami pięter i strukturami konstrukcji, w EliteCAD można bez trudu planować obiekty wielobudynkowych osiedli, o zróżnicowanych wysokościach.

r   e   k   l   a   m   a

Program wspiera projektanta podczas projektowania poczynając od koncepcji, przez całą drogę realizacji i planowania szczegółów, aż do prezentacji klientowi. Dzięki raportom i zestawieniom metrażu, powierzchni krzywizn i elementów budowlanych możliwe jest szybkie przygotowanie kosztorysów, ofert cenowych a także kalkulacji przetargowych. EliteCAD stanowi dobrą alternatywę dla takich rozwiązań jak Revit Architecture czy ArchiCAD.

Główne cechy programu

 • Możliwość zestawienia materiałów: wartości liczbowe elementów użytych w modelu budynku, które są przechowywane w bazie danych i mogą być używane w raportach i zestawieniach. Baza danych modelu w programie EliteCAD zarządza przedmiarem materiałów w trakcie rozwoju projektu, dzięki czemu informacje o ilości potrzebnych materiałów są zawsze aktualne;
 • Możliwość eksportu projektów do plików 3D PDF;
 • Możliwość importu modeli z programu Google SketchUP (3D Warehouse);
 • Wewnętrzny silnik renderujący (włącznie z technologiami ray tracing i radiosity.): Wysokiej jakości wizualizacje są bezpośrednio generowane z modelu i automatycznie aktualizowane;
 • Wysokiej jakości sposób wyświetlania obszaru roboczego : przezroczystość kolorów, struktura pikseli, standardowe systemy kolorów, opcja TrueType i OpenType i wiele innych;
 • Modelowanie koncepcyjne 3D( 3D free forms): w EliteCAD można stworzyć każdą strukturę 3D, a następnie dodać ją do odpowiednich widoków, według stanu faktycznego w projekcie. Program udostępnia wiele narzędzi do modelowania koncepcyjnego 3D, takich jak m.in.: powierzchnia, bryła , wolna forma 3D, bryły obrotowe, operacje Boelańskie, krzywe 3D, rampy, detal, wyposażenie wnętrz i otoczenia obiektu.
 • Technologia NURBS: Wysoka precyzja przygotowania do wizualizacji 3D z minimalną ilością danych;
 • Wbudowane interfejsy: 2D + 3D DWG / DXF 2D + 3D, 3DS, PDF, PDF 3D, U3D, WRL, SAT, TGF, RAY, TIFF, JPG, BMP, VDA-FS, SAT, IGES2D, MI, INTERLIS, IFC 2x3
 • Certyfikowany, wysokiej jakości format wymiany danych IFC. EliteCAD wspiera międzynarodowe standardy IFC 2x3 (Model View Definitions - Definicje Modelu Budynku)
 • Bezpłatna biblioteka (Ponad 5000 elementów) posiada duży zbiór szczegółowych elementów dwuwymiarowych i rzeczywistych trójwymiarowych elementów budowlanych. W EliteCAD dostępna jest także biblioteka tekstur i materiałów licząca ponad 2000 tekstur z właściwościami materiału, które można przypisać metodą przeciągnij i upuść do dowolnego obiektu;
 • Moduł Terenu: wbudowany moduł stosowany w architekturze, który umożliwia tworzenie terenu w środowisku 3D z punktów i krzywych. Moduł tern jest w pełni zintegrowany z widokiem modelu, przekrojami, elewacjami i planami projektowymi;
 • Moduł Drenaż: wbudowany moduł kanalizacyjny/drenażowy wspomagający projektowanie sieci kanalizacji. Pozwala na stworzenie kanalizacji z punktami bazowymi, obwodami, spadkami i przekrojami, a następnie automatyczne dodanie ich do wszystkich odpowiednich rzutów;
 • Interfejs ArchiPHYSIK. Pozwala na obliczenie zewnętrznej powłoki i na eksport skategoryzowanych obszarów (ściany, dachy, podłogi, okna, drzwi) do kompatybilnego formatu XML ArchiPHYSIK.
 • Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 14 dni.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

szeroka baza bibliotek materiałów, intuicyjny interfejs, modelowanie 3D, software łatwy w nauce
jeszcze nie widzę
ocena użytkownika

Program jest łatwy w nauce i posiada intuicyjny interfejs. Dobrze nadaje się do modelowania budynków i zarządzania nim w fazie użytkowania (zarządzanie przestrzenią, harmonogramy, zestawienia. Polecam dla architektów - bardzo sprawny rendering i modelowanie terenu.

18.01.2018 10:34 | Recenzja do wersji AR14
BIM
brak
ocena użytkownika

Odpowiedź skierowana do Pani małgosia.warecka
Widzę że nie bardzo wie Pani z czym wiąże się technologia BIM. Zanim wystawi Pani recenzję na publicznym portalu bardzo proszę uzupełnić swoją wiedzę a dopiero potem wypowiadać się jako ekspert. W kategorii ekspertów mogę śmiało polecić blog Pana Macieja Dejera, który dokładnie wyjaśnia na czym polega współpraca różnych programów i technologia BIM. http://www.bimblog.pl/2016/06/bimipd-wymiana-informacji-formaty-natywne-wlasnosc-producentow-i-otwarte-publiczne/

Producenci i dystrybutorzy jasno określają, że EliteCAD skierowany jest dla architektów i dedykowany do architektury jak Pani słusznie podkreśliła.
Tak naprawdę to Pani wpis wygląda jak wpis sterowany przez konkurencję, bo po co dwa razy wystawiać recenzję? Pozdrawiam i życzę sukcesów z BIMem :-)

12.01.2018 19:51 | Recenzja do wersji AR14
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #17 04.02.2018 14:03

Jak dla mnie EliteCAD AR14 jest pod kilkoma względami lepszy nawet od ArchiCAD 20. Jeżeli i będzie tak dalej rozwijany, to może nawet stać się nawet numerem 1 pośród programów BIM dla architektów. :)

  #16 30.12.2017 00:21

EliteCAD to świetna alternatywa dla ArchiCAD, Revit Architecture czy też SketchUp. Program skutecznie wspomaga pracę na każdym etapie projektu, tworzy ładne wizualizacje a w najnowszej wersji współpracuje nawet z Oculus Rift! :)

  #15 18.12.2017 14:58

Kupiłam w zeszłym roku, teraz zrobiłam aktualizację do 14. Polecam. Mają bezpłatną pomoc więc miły Pan pomógł mi z kilkoma drobiazgami w nowej wersji.

  #14 30.08.2017 23:13

Bardzo dobry BIM w przystępnej cenie. Polecam wszystkim szukającym alternatywy dla ArchiCAD. ;)

  #13 24.08.2017 10:29

Jak na tę cenę to naprawdę spoko BIM. Jak ktoś patrzy na jakość a nie tylko reklamę, to musi spróbować. Ja jestem zadowolony;)

  #12 03.08.2017 12:32

Elitecad to program z dużymi możliwościami, stabilny i wydajny. Jako architekt serdecznie polecam wszystkim działającym w branzy!

  #11 01.06.2017 12:42

@Maciej_ProArch Ja też czekam na 14. :) Ma być m.in. rendering w czasie rzeczywistym, funkcja inwentaryzacja, realistyczne animacje różnych materiałów, trawy i wody.

Maciej_ProArch   1 #10 15.04.2017 12:47

Z niecierpliwością czekam na wersję 14 :-) Rendering na poziomie Lumion czyli szybko i prosto :-) Czy wiadomo co jeszcze zmieniono poza tym co podano na stronie? Jaka cena aktualizacji?

Autor edytował komentarz w dniu: 15.04.2017 12:54
  #9 07.04.2017 11:05

Jest już zapowiedź wersji EliteCAD AR 14: http://elitecad.pl/2017/03/31/premiera-elitecad-ar-14-coraz-blizej/

  #8 24.03.2017 10:37

Program pierwsza klasa. Prowadzę niewielkie biuro architektoniczne i jestem bardzo zadowolony z EliteCAD. Wszystko działa szybko i stabilnie, nic się nie wiesza, ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Dodatkowo jest 2 razy tańszy od Archicada. Polecam zerknąć na galerię wizualizacji: http://elitecad.pl/galeria/

Robert Lech   1 #7 09.03.2017 11:23

Soft bardzo dobry i przyjazny dla użytkownika. Patrząc na programy BIM to jest to najlepsza opcja biorąc pod uwagę możliwości programu co do jego ceny. Komunikacja z inwestorem o niebo lepsza w porównaniu z klasycznymi cadami. Wizualizacje i przede wszystkim pdf 3d dają świetne możliwości. Polecam każdemu kto zastanawia się nad przejściem na parametryczne projektowanie.

  #6 03.03.2017 08:22

Jeśli chodzi o programy bimowskie to jeden z lepszych. Można go śmiało stawiać na równi z Archicadem.

Maciej_ProArch   1 #5 31.01.2017 12:31

Program stabilny mocno rozbudowany ( po 8 miesiącach pracy dalej odnajduje nowe zastosowanie narzedzi i funkcji programu)
Największy problem dla mnie to zmiana filozofii z CAD 2D na pracę parametryczną... jak to przebrnąłem to potem juz tylko z górki :-)
Sa pewne niedociągnięcia jeszcze, lecz nie wpływają one na prace w programie... jeden rzeczy robi się automatycznie inne trzeba po prostu przeklikać w programie... dodatkowy plus za politykę firmy i otwarcie do klienta zwłaszcza po zakupie ;-)
Pozdr M.

czocher007   1 #4 11.01.2017 11:49

Bardzo wygodny w obsłudze i intuicyjny program. Mam niewielkie biuro projektowe i bardzo przyspiesza pracę.

michal.skwarczek   1 #3 05.10.2016 18:26

@wifista: Witam, oczywiście jest dostępna polska wersja językowa. Wystarczy pobrać demo i sprawdzić :)
porównanie programu BIM do AutoCAD myślę że mija się z celem... sposób pracy, przyspieszenie projektowania i sprzężony model z dokumentacją 2D już na wstępie deklasują system deski kreślarskiej. Każdy program ma swoje przeznaczenie i tego powinniśmy się trzymać ;-)
Pozdrawiam

wifista   9 #2 21.08.2016 20:33

Szkoda że nie ma wersji polskiej. A Autocad jest po polsku.

EwaW1   1 #1 17.02.2016 08:50

Właśnie jestem na etapie testowania programu-22 dzień, moja znajoma mi go poleciła gdyż pracuje w nim od roku i nie narzeka. Sama mogę już stwierdzić ze jest program jest ok, już szykuje pieniążki na zakup . :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.