EliteCAD AR14

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

EliteCAD to profesjonalny parametryczny program dla architektów 3D CAD, który pozwala na tworzenie niezwykle zaawansowanych projektów architektonicznych z wykorzystaniem technologii BIM, a następnie na ich efektowną prezentację klientom dzięki wysokiej jakości fotorealistycznym wizualizacjom 3D.

Dzięki EliteCAD jesteś w stanie szybko określić i ustawić szereg skomplikowanych architektonicznych elementów konstrukcyjnych, takich jak: ściany, dachy, schody, drzwi i okna. Program charakteryzuje się bardzo dużą elastycznością zarówno przy projektowaniu domów jednorodzinnych, jak również wielopiętrowych konstrukcji budowlanych. Dzięki sprawnemu zarządzaniu poziomami pięter i strukturami konstrukcji, w EliteCAD można bez trudu planować obiekty wielobudynkowych osiedli, o zróżnicowanych wysokościach.

Program wspiera projektanta podczas projektowania poczynając od koncepcji, przez całą drogę realizacji i planowania szczegółów, aż do prezentacji klientowi. Dzięki raportom i zestawieniom metrażu, powierzchni krzywizn i elementów budowlanych możliwe jest szybkie przygotowanie kosztorysów, ofert cenowych a także kalkulacji przetargowych. EliteCAD stanowi dobrą alternatywę dla takich rozwiązań jak Revit Architecture czy ArchiCAD.

Główne cechy programu

 • Możliwość zestawienia materiałów: wartości liczbowe elementów użytych w modelu budynku, które są przechowywane w bazie danych i mogą być używane w raportach i zestawieniach. Baza danych modelu w programie EliteCAD zarządza przedmiarem materiałów w trakcie rozwoju projektu, dzięki czemu informacje o ilości potrzebnych materiałów są zawsze aktualne;
 • Możliwość eksportu projektów do plików 3D PDF;
 • Możliwość importu modeli z programu Google SketchUP (3D Warehouse);
 • Wewnętrzny silnik renderujący (włącznie z technologiami ray tracing i radiosity.): Wysokiej jakości wizualizacje są bezpośrednio generowane z modelu i automatycznie aktualizowane;
 • Wysokiej jakości sposób wyświetlania obszaru roboczego : przezroczystość kolorów, struktura pikseli, standardowe systemy kolorów, opcja TrueType i OpenType i wiele innych;
 • Modelowanie koncepcyjne 3D( 3D free forms): w EliteCAD można stworzyć każdą strukturę 3D, a następnie dodać ją do odpowiednich widoków, według stanu faktycznego w projekcie. Program udostępnia wiele narzędzi do modelowania koncepcyjnego 3D, takich jak m.in.: powierzchnia, bryła , wolna forma 3D, bryły obrotowe, operacje Boelańskie, krzywe 3D, rampy, detal, wyposażenie wnętrz i otoczenia obiektu.
 • Technologia NURBS: Wysoka precyzja przygotowania do wizualizacji 3D z minimalną ilością danych;
 • Wbudowane interfejsy: 2D + 3D DWG / DXF 2D + 3D, 3DS, PDF, PDF 3D, U3D, WRL, SAT, TGF, RAY, TIFF, JPG, BMP, VDA-FS, SAT, IGES2D, MI, INTERLIS, IFC 2x3
 • Certyfikowany, wysokiej jakości format wymiany danych IFC. EliteCAD wspiera międzynarodowe standardy IFC 2x3 (Model View Definitions - Definicje Modelu Budynku)
 • Bezpłatna biblioteka (Ponad 5000 elementów) posiada duży zbiór szczegółowych elementów dwuwymiarowych i rzeczywistych trójwymiarowych elementów budowlanych. W EliteCAD dostępna jest także biblioteka tekstur i materiałów licząca ponad 2000 tekstur z właściwościami materiału, które można przypisać metodą przeciągnij i upuść do dowolnego obiektu;
 • Moduł Terenu: wbudowany moduł stosowany w architekturze, który umożliwia tworzenie terenu w środowisku 3D z punktów i krzywych. Moduł tern jest w pełni zintegrowany z widokiem modelu, przekrojami, elewacjami i planami projektowymi;
 • Moduł Drenaż: wbudowany moduł kanalizacyjny/drenażowy wspomagający projektowanie sieci kanalizacji. Pozwala na stworzenie kanalizacji z punktami bazowymi, obwodami, spadkami i przekrojami, a następnie automatyczne dodanie ich do wszystkich odpowiednich rzutów;
 • Interfejs ArchiPHYSIK. Pozwala na obliczenie zewnętrznej powłoki i na eksport skategoryzowanych obszarów (ściany, dachy, podłogi, okna, drzwi) do kompatybilnego formatu XML ArchiPHYSIK.
 • Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 14 dni.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

szeroka baza bibliotek materiałów, intuicyjny interfejs, modelowanie 3D, software łatwy w nauce
jeszcze nie widzę
ocena użytkownika

Program jest łatwy w nauce i posiada intuicyjny interfejs. Dobrze nadaje się do modelowania budynków i zarządzania nim w fazie użytkowania (zarządzanie przestrzenią, harmonogramy, zestawienia. Polecam dla architektów - bardzo sprawny rendering i modelowanie terenu.

18.01.2018 10:34 | Recenzja do wersji AR14
BIM
brak
ocena użytkownika

Odpowiedź skierowana do Pani małgosia.warecka
Widzę że nie bardzo wie Pani z czym wiąże się technologia BIM. Zanim wystawi Pani recenzję na publicznym portalu bardzo proszę uzupełnić swoją wiedzę a dopiero potem wypowiadać się jako ekspert. W kategorii ekspertów mogę śmiało polecić blog Pana Macieja Dejera, który dokładnie wyjaśnia na czym polega współpraca różnych programów i technologia BIM. http://www.bimblog.pl/2016/06/bimipd-wymiana-informacji-formaty-natywne-wlasnosc-producentow-i-otwarte-publiczne/

Producenci i dystrybutorzy jasno określają, że EliteCAD skierowany jest dla architektów i dedykowany do architektury jak Pani słusznie podkreśliła.
Tak naprawdę to Pani wpis wygląda jak wpis sterowany przez konkurencję, bo po co dwa razy wystawiać recenzję? Pozdrawiam i życzę sukcesów z BIMem :-)

12.01.2018 19:51 | Recenzja do wersji AR14

Komentarze

0 nowych
  #17 04.02.2018 14:03

Jak dla mnie EliteCAD AR14 jest pod kilkoma względami lepszy nawet od ArchiCAD 20. Jeżeli i będzie tak dalej rozwijany, to może nawet stać się nawet numerem 1 pośród programów BIM dla architektów. :)

  #16 30.12.2017 00:21

EliteCAD to świetna alternatywa dla ArchiCAD, Revit Architecture czy też SketchUp. Program skutecznie wspomaga pracę na każdym etapie projektu, tworzy ładne wizualizacje a w najnowszej wersji współpracuje nawet z Oculus Rift! :)

  #15 18.12.2017 14:58

Kupiłam w zeszłym roku, teraz zrobiłam aktualizację do 14. Polecam. Mają bezpłatną pomoc więc miły Pan pomógł mi z kilkoma drobiazgami w nowej wersji.

  #14 30.08.2017 23:13

Bardzo dobry BIM w przystępnej cenie. Polecam wszystkim szukającym alternatywy dla ArchiCAD. ;)

  #13 24.08.2017 10:29

Jak na tę cenę to naprawdę spoko BIM. Jak ktoś patrzy na jakość a nie tylko reklamę, to musi spróbować. Ja jestem zadowolony;)

  #12 03.08.2017 12:32

Elitecad to program z dużymi możliwościami, stabilny i wydajny. Jako architekt serdecznie polecam wszystkim działającym w branzy!

  #11 01.06.2017 12:42

@Maciej_ProArch Ja też czekam na 14. :) Ma być m.in. rendering w czasie rzeczywistym, funkcja inwentaryzacja, realistyczne animacje różnych materiałów, trawy i wody.

Maciej_ProArch   1 #10 15.04.2017 12:47

Z niecierpliwością czekam na wersję 14 :-) Rendering na poziomie Lumion czyli szybko i prosto :-) Czy wiadomo co jeszcze zmieniono poza tym co podano na stronie? Jaka cena aktualizacji?

Autor edytował komentarz w dniu: 15.04.2017 12:54
  #9 07.04.2017 11:05

Jest już zapowiedź wersji EliteCAD AR 14: http://elitecad.pl/2017/03/31/premiera-elitecad-ar-14-coraz-blizej/

  #8 24.03.2017 10:37

Program pierwsza klasa. Prowadzę niewielkie biuro architektoniczne i jestem bardzo zadowolony z EliteCAD. Wszystko działa szybko i stabilnie, nic się nie wiesza, ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Dodatkowo jest 2 razy tańszy od Archicada. Polecam zerknąć na galerię wizualizacji: http://elitecad.pl/galeria/

Robert Lech   1 #7 09.03.2017 11:23

Soft bardzo dobry i przyjazny dla użytkownika. Patrząc na programy BIM to jest to najlepsza opcja biorąc pod uwagę możliwości programu co do jego ceny. Komunikacja z inwestorem o niebo lepsza w porównaniu z klasycznymi cadami. Wizualizacje i przede wszystkim pdf 3d dają świetne możliwości. Polecam każdemu kto zastanawia się nad przejściem na parametryczne projektowanie.

  #6 03.03.2017 08:22

Jeśli chodzi o programy bimowskie to jeden z lepszych. Można go śmiało stawiać na równi z Archicadem.

Maciej_ProArch   1 #5 31.01.2017 12:31

Program stabilny mocno rozbudowany ( po 8 miesiącach pracy dalej odnajduje nowe zastosowanie narzedzi i funkcji programu)
Największy problem dla mnie to zmiana filozofii z CAD 2D na pracę parametryczną... jak to przebrnąłem to potem juz tylko z górki :-)
Sa pewne niedociągnięcia jeszcze, lecz nie wpływają one na prace w programie... jeden rzeczy robi się automatycznie inne trzeba po prostu przeklikać w programie... dodatkowy plus za politykę firmy i otwarcie do klienta zwłaszcza po zakupie ;-)
Pozdr M.

czocher007   1 #4 11.01.2017 11:49

Bardzo wygodny w obsłudze i intuicyjny program. Mam niewielkie biuro projektowe i bardzo przyspiesza pracę.

michal.skwarczek   1 #3 05.10.2016 18:26

@wifista: Witam, oczywiście jest dostępna polska wersja językowa. Wystarczy pobrać demo i sprawdzić :)
porównanie programu BIM do AutoCAD myślę że mija się z celem... sposób pracy, przyspieszenie projektowania i sprzężony model z dokumentacją 2D już na wstępie deklasują system deski kreślarskiej. Każdy program ma swoje przeznaczenie i tego powinniśmy się trzymać ;-)
Pozdrawiam

wifista   9 #2 21.08.2016 20:33

Szkoda że nie ma wersji polskiej. A Autocad jest po polsku.

EwaW1   1 #1 17.02.2016 08:50

Właśnie jestem na etapie testowania programu-22 dzień, moja znajoma mi go poleciła gdyż pracuje w nim od roku i nie narzeka. Sama mogę już stwierdzić ze jest program jest ok, już szykuje pieniążki na zakup . :)