Epic Games podbiera ekskluzywne produkcje PlayStation 4. Trzy hity zmierzają na PC

Strona główna Aktualności
Źródło: Materiały prasowe Quantic Dream
Źródło: Materiały prasowe Quantic Dream

O autorze

Można nie lubić Epic Games Store za politykę wykupywania wyłączności na dystrybucję (patrz. Metro Exodus), ale sytuacja zmienia się diametralnie, gdy mówimy o produkcjach nigdy dotąd niewydanych na PC. Firma właśnie podbiera jednego z czołowych deweloperów obozu Sony.

Quantic Dream przeniesie wszystkie swoje ostatnie produkcje, na komputery osobiste. Mowa o Heavy Rain, Beyond: Two Souls oraz Detroit: Become Human.

Z wypowiedzi Guillaume'a de Fondaumiere'a, dyrektora generalnego Quantic Dream, wynika, że Sony nie było zainteresowane przedłużeniem współpracy. Rękę Dolary wyciągnął Epic i tak oto oferta ich cyfrowego sklepu wzbogaci się o trzy hity kojarzone dotychczas wyłącznie z PlayStation.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni Sony Interactive Entertainment za 12 fantastycznych lat współpracy i wszystko, co pozwoliło nam tworzyć i produkować – komentuje kurtuazyjnie de Fondaumiere. - Teraz dzięki nowemu partnerstwu z Epic możemy wyjść do szerszej grupy odbiorców i pozwolić graczom PC cieszyć się naszymi tytułami – dodaje dyrektor.

Interaktywne nowele

Gry tworzone przez Quantic Dream to tzw. interaktywne nowele, gdzie interakcje gracza są w istotnym stopniu ograniczone. Klucz stanowi fabuła i podejmowane decyzje, które bezpośrednio wpływają na zakończenie. Czynnik zręcznościowy ogranicza się natomiast do scenek typu QTE (quick time event), polegających na wciskaniu pojawiających się na ekranie sekwencji przycisków.

Co ciekawe, nawet realizując sekwencję całkowicie błędnie, nie da się doprowadzić do game over'a. Akcja potoczy się dalej, z tym że w sposób negatywny dla kierowanej postaci.

Premiera na PC jeszcze w 2019 roku. Nie jest jasne, czy gry zostaną wydane w jednej paczce jako trylogia, czy może za każdą będziecie musieli zapłacić oddzielnie.

© dobreprogramy
s