Files Go: Google udostępnia betę własnego menedżera plików na Androida

Strona główna Aktualności

O autorze

Na Androidzie przybywa aplikacji dostarczanych przez samo Google. Obok Zdjęć czy odtwarzacza muzyki, już wkrótce może pojawić się oficjalny menedżer plików Files Go – w Sieci pojawiła się testowa wersja beta. Aplikacja ma nowoczesny interfejs i nastawiona jest na zwalnianie miejsca poprzez usuwanie zbędnych plików.

Wystarczy uruchomienie, aby smartfon został automatycznie przeskanowany. Na ekranie w formie kart wyświetlone zostaną wówczas podpowiedzi, w jaki sposób możemy zwolnić nieco miejsca. Wskazywane są na przykład duplikaty plików lub aplikacje, które wykorzystują sporo pamięci podręcznej.

Program jest też oczywiście typowym, acz dość prostym menedżerem, przy pomocy którego można skontrolować ilość zużywanej pamięci wewnętrznej telefonu oraz na karcie SD, a w razie potrzeby przenieść pliki do nowych lokalizacji. Tu również jest czytelnie: dane z telefonu można przeglądać z podziałem na typy, a wewnątrz każdego widoku zmieniać sposób wyświetlania oraz sortować.

Poza estetycznym interfejsem w aplikacji znalazł się także sympatyczny stworek, który w pewnym sensie prowadzi użytkownika przez kolejne opcje. Nie jest w żaden sposób nachalny i sukcesu kultowego Spincza z Worda pewnie nie powtórzy, ale miło widzieć jego animację.

Przystępując do pierwszych testów nie zapominajmy, iż mamy do czynienia z wersją beta. Niektóre elementy mogą więc nie działać prawidłowo i na tym etapie jest tak na pewno z tłumaczeniem programu na język polski: obecnie jest to miks napisów polskich i angielskich.

Menedżer Files Go jest już dostępny do pobrania za pośrednictwem naszej bazy bezpośrednio ze Sklepu Play oraz w formie pliku APK do samodzielnej instalacji.

© dobreprogramy
s