FireAlpaca 2.1.9

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FireAlpaca to bezpłatny i zarazem bardzo prosty w obsłudze edytor graficzny do rysowania i modyfikowania zdjęć na komputerze.

Aplikacja posiada wystarczający zestaw narzędzi i funkcji do tworzenia rysunku lub przeprowadzania edycji dowolnej fotografii. Interfejs programu jest czytelny i w pełni konfigurowalny. Użytkownicy mogą swobodnie dodawać oraz ustawiać poszczególne okna z narzędziami na głównym ekranie programu.

FireAlpaca umożliwia pracę na warstwach. W tym celu otrzymujemy dostęp do specjalnego panelu z różnymi warstwami, identycznego z jakim mamy do czynienia w najpopularniejszym obecnie narzędziu graficznym – Adobe Photoshop. W programie znajdziemy również wbudowany nawigator do wykonywania prostych czynności na pliku graficznym (pomniejszanie, powiększanie i obracanie w dowolnym kierunku).

Program potrafi przekształcać modyfikowany obrazek, nakładać efekty specjalne i dodawać wygładzenie krawędzi (anti-aliasing). Oferuje też możliwość korzystania z palety kolorów oraz z paska narzędziowego do tworzenia/modyfikowania rysunków - pędzel, gumka, wiadro czy kroplomierz. Nie mogło w nim również zabraknąć dodatkowych narzędzi do zmiany rozmiarów plików graficznych, rysowania gradientów, a także wbudowanych opcji do ustawiania odpowiedniego poziomu jasności, kontrastu i saturacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
HnauHnakrapunt   7 #8 16.05.2018 15:26

Takie ciut pod MediBang Paint. Sporo zabawy ze stempelkami (ciernie, kwiatki, gwiazdki). A jak ktoś siądzie solidnie, to i porządniej się da. Wygodna obsługa warstw.

FreeWare_RK   21 #7 13.01.2017 20:45

@Dementor: Dziękuję, ale to fajne :) . Kurde bo teraz modne jest przerabianie swoich zdjęć na takie malowane farbami olejnymi albo szkicowane ołówkiem :) . Dziękuję bardzo :) .

Dementor   38 #6 13.01.2017 20:14

@FreeWare_RK: Tutaj masz pięć edytor zdjęć online. Każdy z nich tym się zajmuje na dobrym poziomie
http://www.zakochaniwfotografii.pl/5-programow-online-obrobki-zdjec/

FreeWare_RK   21 #5 13.01.2017 02:01

@Dementor: Nie wiesz czy za pomocą tego programu da się nałożyć na zdjęcie filtr by wyglądało jak rysowane ołówkiem albo farbą olejną jak obraz? Bo zależało by mi na takim efekcie.

Dementor   38 #4 20.01.2016 14:48

Bez wątpienia lekkość jest jego atutem. Robi co do niego ma należeć.

przemox   9 #3 10.05.2013 14:00

Jak wszystko się zmienia... Dotąd myślałem, że obróbka zdjęć to grafika rastrowa, a tu - patrz pan - okazuje się grafiką wektorową. No to Corela Draw popłynie...

kareena   2 #2 04.04.2013 17:30

Średniak.. Spodziewałam się czegoś więcej - okazał się malo intuicyjny i wsio ma pochowane lub trzeba nauczyc sie skrótów by pracowac płynnie ;)

Autor edytował komentarz.
  #1 06.01.2013 23:06

Czemu ten program jest w kategorii edytorów wektorowych?