reklama

Firefox 3 - automatyczne aktualizacje z dwójki

Strona główna Aktualności

O autorze

W przyszłym tygodniu Mozilla planuje włączyć automatyczne aktualizacje Firefoksa 3 wszystkim użytkownikom poprzedniej generacji przeglądarki.

Tego typu działanie może przyczynić się nie tylko do umocnienia pozycji Firefoksa na rynku przeglądarek ale również do doścignięcia lidera w tej branży - Internet Explorer. Oczywiście na tym działaniu nie skorzysta tylko Mozilla, ponieważ i użytkownicy, którzy zdecydują się dokonać aktualizacji będą mogli skorzystać z wielu nowych opcji oferowanych przez przeglądarkę Firefox 3.

Z tego względu warto sobie przypomnieć co oferuje nowy lisek. Pierwsze co rzuca się w oczy to odświeżony interfejs, integrujący się z wyglądem używanego systemu i nowa domyślna skórka. Prócz tego rozwinięto mechanizm ochrony przed różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem, zwiększono integrację z zainstalowanymi programami zabezpieczającymi oraz dodano wsparcie dla certyfikatów Extended Validation SSL i modułu kontroli rodzicielskiej systemu Windows Vista. Przepisano także zupełnie od nowa mechanizm odpowiedzialny za zarządzanie pamięcią, dzięki czemu nowy Lisek nie pobiera tak dużo pamięci RAM jak swój poprzednik.

Dodatkowo w trójce znajdziemy ulepszony menadżer przechowywania haseł, obsługę wznawiania pobierania plików i pełny zoom. Wiele zmian zostało wprowadzonych w silniku aplikacji. Wśród nich znaleźć można nową architekturę wyświetlania czcionek i grafik, obsługę JavaScript 1.8, kilka zmian w sposobie renderowania HTML, styli CSS i grafik SVG, menadżera profili kolorów i wsparcie dla aplikacji uruchamianych w trybie offline. Dodano również możliwość przystosowania lokalizacji i wielkości panelu wyszukiwania, instalacji rozszerzeń bezpośrednio z poziomu menadżera dodatków, a także nowe strony błędów SSL z czytelniejszymi informacjami.

Wszyscy, którzy nie chcą czekać na aktualizacje mogą już teraz pobrać stabilną wersję Firefoksa 3.0.1 z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW. Dostępne są także do pobrania wydania dla Linuksa i Mac OS X.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii