r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Fleksy

Strona główna Android Personalizacja Klawiatury

Fleksy to kolejna klawiatura ekranowa na Androida, której główną zaletą ma być prędkość wprowadzania przez nas danych. Ma w tym pomóc system przewidywania działań użytkownika, który podpowie i skoryguje błędnie wpisany tekst.

Galeria programu

W przypadku Fleksy dziwić już na samym początku może brak rozbicia na duże i małe litery. Twórcy wyszli z założenia, że aplikacja jest tak dobra, iż użytkownik nie musi samodzielnie za każdym razem wpisywać czegokolwiek z dużych liter. W jej aktywację i obsługę wprowadza nas bardzo dobrze przygotowany poradnik. Poprzez ustawienia możliwa jest jednak zmiana tego zachowania. Swoją szybkość i wygodę aplikacja zawdzięcza analizie tego, co napisał użytkownik. Dzięki bogatym słownikom (język polski jest dostępny, ale w wersji beta) oraz bardzo rozbudowanej autokorekcie, użytkownik może pisać popełniając wiele błędów, a klawiatura naprawi je za niego. Autem jest także chmura producenta, która pozwala na synchronizowanie słowników i spersonalizowanych informacji między wieloma urządzeniami. Użytkownik może wykorzystać ją także do analizy swoich treści np. z poczty Gmail, serwisów Facebook i Twitter w celu szybszego i lepszego dopasowania się do użytkownika.

Klawiatura obsługuje gesty – np. szybkie usuwanie po przeciągnięciu w lewo, chowanie klawiatury po przeciągnięciu dwoma palcami w dół, czy też dodanie wyrazu do słownika po takiej samej czynności wykonanej w górę. W ramach rozbudowanych ustawień użytkownik może ręcznie rozbudować słownik, a także zmienić wygląd klawiatury: dostępnych jest kilka rozmiarów i motywów, możliwe jest również pisanie na „ukrytej” klawiaturze po osiągnieciu odpowiedniej wprawy. Aplikacja posiada wbudowaną grę szybkiego pisania, a także system osiągnięć zdobywanych wraz z jej wykorzystaniem. Oferuje również sporą bazę emotikonów oraz popularnych naklejek. Choć aplikacja jest darmowa, to posiada także rozbudowany sklep z płatnymi dodatkami.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Fleksy przejęte przez Pinterest. To koniec popularnej klawiatury na Androida oraz iOS?

11
OPROGRAMOWANIE 16.06.2016 | Łukasz Maślanka (lukasz_em)

Zbliża się koniec popularnej klawiatury Fleksy na Androida oraz iOS? Firma, która stworzyła tę popularną aplikację, została wykupiona przez Pinterest, a jej pracownicy mają się skupić na rozwijaniu algorytmów odpowiadających za wyszukiwanie obrazów w tym serwisie społecznościowym. Sama klawiatura nie będzie zaś już rozwijana. Fleksy to aplikacja, która zyskała sporą grupę fanów. Ze sklepu Google Play pobrało ją kilka milionów użytkowników, a popularność przyniosła wymierne efekty: w 2015 r. Google uznał ten program za jeden z najlepszych dostępnych w swoim sklepie z aplikacjami mobilnymi.…

Pisanie po ekranie: najlepsze klawiatury na Androida

86
OPROGRAMOWANIE 23.03.2016 | Łukasz Maślanka (lukasz_em)

Android słynie ze swojej elastyczności, łatwo zmieniać jego wygląd, dobierać zestawy ikon, launchery i inne elementy interfejsu użytkownika. Nie inaczej jest z klawiaturami, z których wiele oferuje znacznie więcej niż tylko proste wpisywanie tekstu e-maili, SMS-ów lub notatek. Wybraliśmy dla Was takie klawiatury, które warto przetestować na smartfonie lub tablecie z systemem Googlea. Rozmaitych alternatywnych klawiatur dla urządzeń z Androidem w sklepie Google Play jest wręcz zatrzęsienie. Wystarczy zresztą wpisać „klawiatura” w sklepowej wyszukiwarce i pobieżnie rzucić okiem na listę…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.