Fleksy

Strona główna Android Personalizacja Klawiatury
Pobierz program
lub zeskanuj:

Fleksy to kolejna klawiatura ekranowa na Androida, której główną zaletą ma być prędkość wprowadzania przez nas danych. Ma w tym pomóc system przewidywania działań użytkownika, który podpowie i skoryguje błędnie wpisany tekst.

W przypadku Fleksy dziwić już na samym początku może brak rozbicia na duże i małe litery. Twórcy wyszli z założenia, że aplikacja jest tak dobra, iż użytkownik nie musi samodzielnie za każdym razem wpisywać czegokolwiek z dużych liter. W jej aktywację i obsługę wprowadza nas bardzo dobrze przygotowany poradnik. Poprzez ustawienia możliwa jest jednak zmiana tego zachowania. Swoją szybkość i wygodę aplikacja zawdzięcza analizie tego, co napisał użytkownik. Dzięki bogatym słownikom (język polski jest dostępny, ale w wersji beta) oraz bardzo rozbudowanej autokorekcie, użytkownik może pisać popełniając wiele błędów, a klawiatura naprawi je za niego. Autem jest także chmura producenta, która pozwala na synchronizowanie słowników i spersonalizowanych informacji między wieloma urządzeniami. Użytkownik może wykorzystać ją także do analizy swoich treści np. z poczty Gmail, serwisów Facebook i Twitter w celu szybszego i lepszego dopasowania się do użytkownika.

Klawiatura obsługuje gesty – np. szybkie usuwanie po przeciągnięciu w lewo, chowanie klawiatury po przeciągnięciu dwoma palcami w dół, czy też dodanie wyrazu do słownika po takiej samej czynności wykonanej w górę. W ramach rozbudowanych ustawień użytkownik może ręcznie rozbudować słownik, a także zmienić wygląd klawiatury: dostępnych jest kilka rozmiarów i motywów, możliwe jest również pisanie na „ukrytej” klawiaturze po osiągnieciu odpowiedniej wprawy. Aplikacja posiada wbudowaną grę szybkiego pisania, a także system osiągnięć zdobywanych wraz z jej wykorzystaniem. Oferuje również sporą bazę emotikonów oraz popularnych naklejek. Choć aplikacja jest darmowa, to posiada także rozbudowany sklep z płatnymi dodatkami.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Fleksy wraca, znów jest szybka i ma darmowe skórki

7
25.07.2017  •  Anna Rymsza

To jednak nie koniec lubianej klawiatury Fleksy. Deweloperzy przyłączyli się do Pinteresta ponad rok temu, ale aplikacja wróciła pod nowym szyldem. Dalszym rozwojem klawiatury dla Androida i iOS-a zajmie się firma Thingthing – autorzy klawiatury dla iOS-a. Fleksy to aplikacja, która cieszyła się ogromną popularnością wśród osób lubiących szybko pisać na ekranie dotykowym. Niestety jej rozwój został zatrzymany na ponad rok. Dziś w sklepach z aplikacjami pojawiła się nowa wersja 8.3, wprowadzająca sporo poprawek, nowe emoji i kompatybilność z nowszymi systemami mobilnymi (iOS 10). …

Fleksy przejęte przez Pinterest. To koniec popularnej klawiatury na Androida oraz iOS?

11
16.06.2016  •  Łukasz Maślanka

Zbliża się koniec popularnej klawiatury Fleksy na Androida oraz iOS? Firma, która stworzyła tę popularną aplikację, została wykupiona przez Pinterest, a jej pracownicy mają się skupić na rozwijaniu algorytmów odpowiadających za wyszukiwanie obrazów w tym serwisie społecznościowym. Sama klawiatura nie będzie zaś już rozwijana. Fleksy to aplikacja, która zyskała sporą grupę fanów. Ze sklepu Google Play pobrało ją kilka milionów użytkowników, a popularność przyniosła wymierne efekty: w 2015 r. Google uznał ten program za jeden z najlepszych dostępnych w swoim sklepie z aplikacjami mobilnymi.…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję