20 lat Windows 95

Historia systemów operacyjnych Microsoftu to lata wzlotów i upadków inżynierów z Redmond. Jednym z najważniejszych dni dla firmy jest 24 sierpnia 1995. Dokładnie 20 lat temu Microsoft wydał najważniejszy system operacyjnych w historii firmy i jeden z najbardziej wpływowych systemów w ogóle. O ile pod względem techniczym Windows 95 stanowił kolejny krok w ewolucji systemów z linii Windows, o tyle innowacje dla twórców aplikacji, a także zmiany w interfejsie i sposobie interakcji z komputerem były rewolucją.

Civilization: Beyond Earth przed premierą

Już za niecały miesiąc, 24 października, do sklepów trafi najnowsza odsłona serii Civilization o podtytule Beyond Earth. Niewiele ponad miesiąc temu opisywałem wrażenia z krótkiej rozgrywki we wczesną wersję tej gry. Dziś podzielę się wrażeniami ze znacznie obszerniejszej wersji beta.

Grę zaczynamy od wysłania statku kosmicznego w celu skolonizowania jednej z planet.

Rzut okiem na nowe gry 2K

Parę dni temu miałem przyjemność uczestniczenia w organizowanym przez Cenegę spotkaniu z firmą 2K Games. Przedstawiciele 2K zaprezentowali gry, które mają się ukazać do końca roku, była też sesja hands-on, dzięki której mogłem się bliżej zapoznać z trzema z nich.

NBA 2K15

Pierwszą z zaprezentowanych gier była nowa odsłona serii NBA 2K.

Acer Aspire V5-573PG - b-sides i podsumowanie

Testowanego Acera Aspire V5-573PG odesłałem już z powrotem dwa tygodnie temu, pozostało mi jednak trochę materiałów do opisania, wypadałoby też podsumować jakoś testy. I właśnie dlatego powstał ten wpis - nie będzie miał on jakiejś przewodniej myśli ze względu na różnorodność tematów, mam nadzieję że wypełni on luki w pozostałych.

Bateria

Ze względu na to, że notebook powinien zapewniać mobilność nie mogłem nie przeprowadzić testu baterii. Zbadałem dwa przypadki: obciążenie za pomocą benchmarka

Acer Aspire V5-573PG - testy wydajności w grach

Acer, którego dostałem do testów, w założeniu miał być komputerem do gier. Moje wątpliwości wzbudził jednak niskonapięciowy procesor - czy zaledwie dwurdzeniowy, taktowany zegarem niższym niż standardowe wersje układ poradzi sobie z grami? Dodatkowa karta graficzna na pewno tu pomoże, ale czy procesor nie okaże się wąskim gardłem? Benchmarki poddawały to w wątpliwość.

Acer Aspire V5-573PG - pierwsze starcie

W poprzednim wpisie starałem się zawrzeć wszystkie techniczne informacje na temat otrzymanego do testów Acera Aspire V5-573PG. Tym razem podzielę się subiektywnymi wrażeniami z jego użytkowania - w końcu wiele rzeczy, które są wspaniałe w teorii, okazuje się kiepsko sprawdzać w życiu.

Wygląd zewnętrzny

Mawiają, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów, więc przejdźmy prosto do krótkiej sesji zdjęciowej.