Gates i Ballmer lekceważą Chrome OS

Strona główna Aktualności

O autorze

Nietrudno było domyślić się, że skomentowanie ostatniego, głośnego posunięcia Google przez przedstawicieli Microsoftu będzie kwestią czasu. Opinię na temat Chrome OS wyraził sam Bill Gates.

Gates twierdzi, że wokół systemu operacyjnego, którego wydanie ogłosił Google panuje zbyt duże poruszenie, gdyż produkt ten będzie po prostu... kolejną odmianą Linuksa. Istnieje wiele rodzajów systemu Linux, przygotowanych do pracy na różne sposoby i różnie uruchamianych. W pewnym sensie jestem zaskoczony, że ludzie zachowują się, jak gdyby to było coś nowego - powiedział w wywiadzie dla serwisu CNET.

Gates stwierdził ponadto, że słowo "przeglądarka" straciło swoje znaczenie. Czym jest przeglądarka? Co nią nie jest? Gdy odtwarzasz film, to przeglądarka czy nie? Gdy robisz notatki, to przeglądarka? Gdy edytujesz tekst, to przeglądarka? W dużej części [system operacyjny] to bardziej nadużycie terminologii.

Komentarza udzielił również CEO Microsoftu, Steve Ballmer, znany już nieco bardziej z krytyki produktów innych firm. Według niego, tworzenie OSa, w którego centrum będzie przeglądarka WWW nie jest dobrym posunięciem. Na poparcie swojej tezy przytacza fakt, iż połowa zadań wykonywanych na komputerach odbywa się dziś poza przeglądarką. Ballmer stwierdził ponadto, że nowy system operacyjny jest niepotrzebny - lepiej skupić się na ulepszaniu Windows i pisanych dla niego aplikacji.

© dobreprogramy