r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ginger Keyboard Emoji Keyboard 7.14.00

Strona główna Android Personalizacja Klawiatury

Ginger Keyboard Emoji Keyboard to dostępna za darmo alternatywna do tej systemowej klawiatury. Za jej pomocą nie tylko stworzymy tekst, ale też skorzystamy z dodatkowych opcji tłumaczenia słów, ich przewidywania (w zależności od preferencji użytkownika), zapewnimy sobie też dostęp do bardzo dużej liczby emotikonów oraz GIF-ów, które są wbudowane w program.

Galeria programu

Po zainstalowaniu, aplikacja przedstawi nam krótki samouczek korzystania z programu, poprosi też o nadanie jej uprawnień jako głównej klawiatury na smartfonie lub tablecie. Możemy też skorzystać z opcji utworzenia konta w usłudze Ginger, a do tego celu można użyć konta Google, na Facebooku lub adresu e-mail. Po dokonaniu wstępnej konfiguracji, możemy wybrać najbardziej nam odpowiadający (spośród setek dostępnych) motyw graficzny klawiatury, a także skorzystać z opcji personalizacji, m.in. wysokości klawiatury widocznej na ekranie urządzenia, zastąpienia emotek w aplikacji tymi z systemu Android. Skorzystamy też z możliwości ustawienia aplikacji wedle naszych preferencji dotyczących pisania i przewidywania kolejnych słów, a także np. dwukrotnego stuknięcia spacją wstawiającego kropkę w zdaniu.

Twórcy Ginger podeszli do tej aplikacji mocno niestandardowo. Zamiast klawiatury dostarczyli bowiem swoisty kombajn nie tylko do pisania, ale też do rozrywki. Pisząc, nad klawiszami dostępne będą ikony dające szybki dostęp do wyszukiwarki Google, do naszego kalendarza (co pozwala szybko zapisać informacje o planowanym spotkaniu), do listy typu to-do oraz notatnika (np. Google Keep lub innego zainstalowanego, a także polecanego przez aplikację Ginger). Z kolei w lewym górnym rogu panelu pisania znajdziemy też skrót do ustawień aplikacji, wybierzemy nowy motyw graficzny (lub kupimy jeden z płatnych), stworzymy samodzielnie motyw wedle uznania, a także uruchomimy jedną z wielu dostępnych gier, które będą widoczne zamiast liter klawiatury.

Ginger dobrze radzi sobie z polskimi znakami, oferując pełen zestaw polskich znaków. Po zalogowaniu się do Ginger, program uczy się naszych fraz i najczęściej stosowanych słów, podpowiadając je w trakcie pisania. W języku polskim niedostępna jest zaś opcja zastępowania widocznego słowa za pomocą kliknięcia spacji, nie skorzystamy też z gestu pisania za pomocą przeciągnięć palcem po ekranie urządzenia. Używając języka polskiego nie będzie też dostępna opcja szybkiego wyszukiwania synonimów oraz sprawdzania, czy dane słowo zastosowaliśmy właściwie. Mimo to, Ginger jest bardzo ciekawą klawiaturą, która - z racji kolorowych motywów i gier - powinna przypaść do gustu zwłaszcza młodszym użytkownikom.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Pisanie po ekranie: najlepsze klawiatury na Androida

88
OPROGRAMOWANIE 23.03.2016 | Łukasz Maślanka (lukasz_em)

Android słynie ze swojej elastyczności, łatwo zmieniać jego wygląd, dobierać zestawy ikon, launchery i inne elementy interfejsu użytkownika. Nie inaczej jest z klawiaturami, z których wiele oferuje znacznie więcej niż tylko proste wpisywanie tekstu e-maili, SMS-ów lub notatek. Wybraliśmy dla Was takie klawiatury, które warto przetestować na smartfonie lub tablecie z systemem Googlea. Rozmaitych alternatywnych klawiatur dla urządzeń z Androidem w sklepie Google Play jest wręcz zatrzęsienie. Wystarczy zresztą wpisać „klawiatura” w sklepowej wyszukiwarce i pobieżnie rzucić okiem na listę…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.