r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Godot 2.1.1

Strona główna Windows Programowanie Tworzenie gier
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Godot to wieloplatformowe środowisko do tworzenia gier na takie platformy jak Windows, Linuks, Mac OS, konsole, urządzenia Android, BlackBerry i inne.

Galeria programu

Wykorzystywany przez oprogramowanie silnik pozwala na zastosowanie fizyki ciał sztywnych i statycznych, umożliwiając także symulację zachowania postaci, pojazdów i wielu innych klas obiektów. Nie wiadomo natomiast nic w temacie fizyki cieczy, więc można zakładać, że ewentualny pomysł tworzenia wody w projekcie skończy się niewypałem.

Twórcy zapewniają, że użytkownik będzie w stanie tworzyć naprawdę złożone pomysły. Godot posiada funkcjonalne narzędzia wizualnego edytora, co pozwola między innymi na wygodną pracę na obiektach 2D, bez konieczności wcześniejszego tworzenia obiektów 3D. Możliwości silnika 3D są solidne, bowiem zawiera on wszystkie niezbędne narzędzia, jak chociażby pełną obsługę świateł i cieni, ambient occlusion i oczywiście animację na bazie szkieletu.

Nie da się ukryć, że możliwości animacji są jedną z mocniejszych stron Godota. Użytkownik może dowolnie określić, co wywoła konkretną sekwencję. Silnik pozwala także na wstawki w czasie rzeczywistym, rozmaite przejścia i łączenie scenek. Bardzo istotną kwestią jest też praca na obiektach 2D z wykorzystaniem współrzędnych pikseli, czy też możliwość skryptowania, do którego wykorzystujemy język GDScript, który oparty jest na Pythonie.

Wbudowany debugger silnika jest dobrze wyposażony, umożliwia pracę z breakpointami i przechodzenie z linii do linii w poszukiwaniu błędów. Istnieje także możliwość sprawdzenia wykresów wydajności naszego projektu w poszukiwaniu wąskich gardeł.

Uwaga!

  • Oprogramowanie Godot wymaga, aby posiadana architektura sprzętowa wspierała OpenGL-a w wersji 2.1.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Dementor   31 #5 16.05.2016 22:48

Jeden z lepszych w swojej klasie.

darek719   38 #4 30.10.2015 20:58

dobry do tworzenia gier na windows

  #3 18.04.2015 21:22

SUPER

  #2 15.04.2015 03:32

chyba dobre

  #1 25.10.2014 08:47

nawet

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.