Google Docs and Spreadsheets

Strona główna Aktualności

O autorze

Od dzisiaj dostępna jest nowa usługa Google, powstała z połączenia edytora tekstu Writely (przejętego na początku tego roku od firmy Upstartle) i arkusza kalkulacyjnego Google Spreadsheets (opublikowanego w czerwcu). Nowa usługa jest tradycyjnie w wersji beta i dostępna za darmo.

Integracja edytora i arkusza kalkulacyjnego nie jest niestety pełna, nie można na przykład kopiować fragmentów arkuszy do edytora tekstu. Aplikacja Google obsługuje następujące formaty plików: DOC, XLS, RTF, ODT, ODS, HTML, PDF i CSV. Tworzone dokumenty są przechowywane na serwerach firmy, można także wysyłać pliki z naszego komputera. Usługa pozwala także na publikowanie tekstów na blogach, stronach WWW i wspólną pracę wielu osób nad jednym dokumentem.

Wydanie Google Docs and Spreadsheets jest kolejnym krokiem do stworzenia pełnowartościowego pakietu biurowego dostępnego w przeglądarce WWW. Aplikacje co prawda nie dorównają funkcjami tradycyjnym programom tego typu, jednak w zupełności wystarczą do tworzenia prostych dokumentów, które potem łatwo opublikujemy na blogu lub stronie WWW.

© dobreprogramy
s