MDN Web Docs: wspólna wizja Internetu Mozilli, Microsoftu i nie tylko

MDN Web Docs: wspólna wizja Internetu Mozilli, Microsoftu i nie tylko

MDN Web Docs: wspólna wizja Internetu Mozilli, Microsoftu i nie tylko
Oskar Ziomek
18.10.2017 20:32

Bardzo możliwe, że już wkrótce Internet stanie się lepszy, a to za sprawą połączenia sił Mozilli, Microsoftu, Samsunga, Google oraz W3C w celu stworzenia wspólnej, jednolitej bazy MDN Web Docs – miejsca, w którym twórcy aplikacji internetowych mogą zasięgnąć informacji o funkcjonujących w Sieci standardach i dobrych praktykach. Na dobry początek Microsoft zaczyna od przekierowania ponad 7,5 tysiąca stron MSDN do powiązanych tematów w bibliotece Mozilli.

Tak szeroka baza, uzupełniana przez tak istotne firmy na rynku powinna więc dość szybko stać się jednym z pierwszych źródeł, do których sięgną deweloperzy chcący dopasować tworzone przez siebie aplikacje do większości urządzeń oraz możliwości przeglądarek czy technologii. Microsoft informuje, że już teraz znaleźć tam można na przykład ponad 5 tysięcy wpisów, które w całości opisują funkcjonowanie API przeglądarki Microsoft Edge z najnowszej wersji Windowsa 10 – Fall Creators Update.

Przykładowy wynik wyszukiwania w MDN Web Docs: fragment dokumentu o Social API
Przykładowy wynik wyszukiwania w MDN Web Docs: fragment dokumentu o Social API

Aby zagwarantować użytkownikom stały dostęp nowych i wiarygodnych treści, zawiązując współpracę zadbano o uściślenie zasad współpracy. W ramach MDN Product Advisory Board o wspólne cele i jakość wpisów dbać będą osoby ściśle związane z wymienionymi na wstępie firmami, na chwilę obecną łącznie 9 osób.

Chociaż znaczenie MDN Web Docs wzrośnie zapewne dzięki opisywanej współpracy, nie jest to nowe źródło informacji, ale już dość leciwe, bo jego początki sięgają 2005 roku. Aktualnie w bazie MDN znaleźć można niecałe 35 tysięcy dokumentów, a miesięcznie korzysta z niej 6 milionów użytkowników. Firmy mają nadzieję, że dzięki współpracy wartości te tylko się zwiększą, a opisywana witryna będzie głównym tak rozbudowanym źródłem informacji dla deweloperów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)