r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google funduje 15 tysięcy Raspberry Pi dla brytyjskich szkół

Strona główna Aktualności

Firma Google postanowiła wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku pracy w Anglii, w porozumieniu z Raspberry Pi Foundation fundując 15 tysięcy popularnych mikrokomputerów dla brytyjskich szkół. Szef firmy Eric Schmidt podkreśla, że zaczyna brakować specjalistów z dziedziny techniki czy informatyki, a zabawa z „malinką” w klasach może rozbudzić w młodzieży chęć poznawania nowych technologii albo powiedzmy języków programowania, na co Wielka Brytania chce kłaść coraz większy nacisk.

Schmidt bardzo chwali projekt Raspberry Pi, spodobała mu się też przystępna cena rozwiązania, dlatego Google zdecydował się na taki właśnie ruch. Nie ukrywa ponadto, że firma wchodzi w pewien sposób w kształcenie, widząc w tym korzyści dla siebie, aby było z czego później wybierać przy zatrudnianiu nowych osób. Ogólnie jednak chodzi przede wszystkim o dobro całego narodu — chociaż oczywiście znajdzie się grupka osób upatrująca w tym wszystkim sprytnego zabiegu marketingowego. Cóż, samo Pi bez większej reklamy radzi sobie całkiem nieźle...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.