Opensource'owy asystent Mycroft działa na Raspberry Pi – wystarczy pobrać obraz

Strona głównaOpensource'owy asystent Mycroft działa na Raspberry Pi – wystarczy pobrać obraz
18.01.2017 11:53
Opensource'owy asystent Mycroft działa na Raspberry Pi – wystarczy pobrać obraz

Dotychczas znany z desktopowego Linuksa, oparty na sztucznej inteligencji osobisty asystent Mycroft, został udostępniony w formie obrazu dla urządzeń Raspberry Pi 2 oraz 3. Co istotne, wystarczy go jedynie wgrać w urządzenie, wyeliminowano konieczność jakiejkolwiek dodatkowej konfiguracji. To może tylko zachęcić twórców do wykorzystywania tej technologii i rozszerzania swoich aplikacji o elementy AI.

bETCowbp

Ponieważ kod źródłowy projektu jest otwarty, twórcy są przekonani, że wkrótce stanie się równie dobry i rozpowszechniony, jak Cortana, Siri czy Alexa. Jak wspomina prezes, przyszłość będzie należeć do rozwiązań głosowych (co w przypadku niewielkich komputerów pokroju Raspberry Pi wydaje się szczególnie ważne):

Twórcy oprogramowania z całego świata będą mieli możliwość korzystania z technologii Mycroft, aby tworzyć własne rozwiązania z unikalnymi cechami. Będą w stanie implementować własne głosy, interakcje oraz umiejętności. (…) Lepsze rozpoznawanie mowy, intencji oraz rozumienie języka naturalnego będą korzystne dla wszystkich użytkowników.

Aby maksymalnie ułatwić proces korzystania z asystenta, stworzony on został w sposób, który nie wymaga wiele wkładu od strony użytkownika. Pobrany z repozytorium na GitHubie obraz wystarczy wgrać na kartę pamięci, a następnie zgodnie z instrukcją uruchomić na obsługiwanym modelu Raspberry Pi.

bETCowbr

Później wystarczy już tylko podpiąć mikrofon i głośnik oraz przystąpić do tworzenia własnej aplikacji wykorzystującej udostępnionego asystenta. Choć nie jest to niezbędne, za pierwszym razem warto będzie również podpiąć monitor i klawiaturę, aby sprawniej komunikować się systemem, przynajmniej na etapie produkcji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bETCowbB
Komentarze (30)
bETCowcn