Raspberry Pi ma w Cambridge swój pierwszy firmowy sklep

Raspberry Pi ma w Cambridge swój pierwszy firmowy sklep / raspberrypi.org
Raspberry Pi ma w Cambridge swój pierwszy firmowy sklep / raspberrypi.org

09.02.2019 17:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Polsce przyzwyczailiśmy się juz do sklepów firmowych Xiaomi, Samsunga, Sony czy dystrybutorów Apple, ale czy wyobrażacie sobie salon firmowy z urządzeniami do nauki programowania, elektroniki i automatyki? W Wielkiej Brytanii otwarty został salon firmowy Raspberry Pi, w którym można kupić minikomputery i przeróżne akcesoria do nich.

Raspberry Pi Foundation, odpowiedzialna za niezwykle popularne minikomputery, otworzyła sklep firmowy w mieście, gdzie została założona – w Cambridge. Znany na całym świecie ośrodek akademicki, z którym związani byli między innymi Charles Babbage i Alan Turing, wydaje się idealnym miejscem dla takiej eksperymentalnej przestrzeni. To bardzo ciekawe posunięcie w czasach kwitnącego handlu internetowego. Eben Upton, założyciel Fundacji, ma nadzieję, że sklep przyciągnie klientów chcących dowiedzieć się więcej o popularnej w pewnych kręgach marce. Fundacja zamieściła na swoim kanale na YouTubie film prezentujący wnętrze salonu.

You should visit the Raspberry Pi Store!

Fundacja ma dla nas także kilka nowych ofert. Do Raspberry Pi będzie można dokupić zestaw startowy z różnymi częściami, kierowanymi do różnych zastosowań. Zestaw dla programistów będzie na przykład sprzedawany z firmową klawiaturą i myszką. Do tej pory nabywający Raspberry Pi musieli o większość dodatkowych elementów zadbać sami, co też jest ciekawym zajęciem – można na przykład wydrukować sobie obudowę na drukarce 3D – ale nie wszyscy mają na to czas i chęci. W sklepie firmowym będzie można kupić różne akcesoria i gadżety (kubki, misie, koszulki i tym podobne), a także zapytać obsługę o radę.

Zestaw peryferiów dla Raspberry Pi / raspberrypi.org
Zestaw peryferiów dla Raspberry Pi / raspberrypi.org
W sklepie są też stanowiska, przy których można samodzielnie przetestować Raspberry Pi / raspberrypi.org
W sklepie są też stanowiska, przy których można samodzielnie przetestować Raspberry Pi / raspberrypi.org

Raspberry Pi, choć wygląda jak kawałek płyty głównej z portami na wierzchu, jest najlepiej sprzedającym się brytyjskim komputerem. Fundacja podaje, że sprzedała już 16 milionów sztuk Raspberry Pi na całym świecie. Nie ma w tym nic dziwnego – w okresie ogromnej popularności nauki programowania można kupć podstawowy sprzęt do nauki za 10 dolarów, a całkiem porządny komputerek osobisty za 25 dolarów. Raspberry Pi są na rynku od 2012 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)