Google ma 19 lat – w wyszukiwarce czekają kultowe gry, quizy i doodle

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Google świętuje swoje 19. urodziny. Z tej okazji, jak co roku zresztą, do wyszukiwarki trafił nowy doodle, który tym razem zaprasza do zakręcenia urodzinowym kołem fortuny. Twórcy przygotowali dla użytkowników 19 atrakcji, które powstały na przestrzeni ostatnich lat działania wyszukiwarki: wśród nich minigry i quizy, które publikowane były przy wielu okazjach. Jest też nowość: klasyczny, dwuwymiarowy wąż.

Aby skorzystać z niespodzianek wystarczy więc odwiedzić wyszukiwarkę i kliknąć w doodle lub skorzystać z bezpośredniego linku. Potem pozostaje już tylko zakręcić kołem by wybrać atrakcję i możemy przystąpić do zabawy.

Spotkać tu można między innymi miniaturową wersję Pac-Mana, quiz z okazji Dnia Ziemi, a nawet pełnoekranowe gry. Oczywiście nie należy nastawiać się na rozbudowaną fabułę, która wciągnie nas na długie godziny. Chodzi o szybką rozrywkę, która przy okazji przypomni elementy widywane już wcześniej w wyszukiwarce. Jak wspomniano na wstępie, z okazji urodzin do Google trafia także typowy Snake. Od dziś będzie można w niego grać do woli, po odnalezieniu w wyszukiwarce.

Każdy jubileusz to również świetna okazja, by pochwalić się swoimi osiągnięciami. Przy okazji tegorocznych urodzin Google zwraca uwagę, iż obecnie funkcjonuje w 160 krajach, gdzie łącznie obsługuje ponad 4,5 miliarda użytkowników.

© dobreprogramy