r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google znów na zakupach - kupuje Widevine

Strona główna Aktualności

Google ogłosił na łamach firmowego bloga, że zdecydował się na przejęcie Widevine - firmy związanej z dostarczaniem treści wideo i zabezpieczeniami DRM.

Widevine specjalizuje się w strumieniowym przesyłaniu materiału wideo przez Internet oraz posiada spore doświadczenie w różnorodnych technikach zabezpieczania plików przed niedozwolonym użyciem. W ofercie firmy można znaleźć usługi związane z VOD i streamingiem umożliwiające dostarczanie filmów na różnorodne platformy - PC/Mac, odtwarzacze DVD/Blu-ray, telewizory, dekodery i urządzenia przenośne bazujące na Androidzie, iOS, mobilnych odmianach Windows i urządzeniach Archos. Google zapowiedział, że usługi oferowane przez Widevine nie znikną z rynku. Internetowy gigant zapewnił ponadto, że klienci przejmowanej firmy nie zostaną zostawieni sami sobie. Amerykańska korporacja planuje równocześnie wprowadzić opatentowane przez Widewine technologie do swoich produktów. Zapewne chodzi tutaj o zapowiadane już od dłuższego czasu Google TV i kilka innych usług powiązanych z dostarczaniem filmów na życzenie.

Przedstawiciele Widevine nie chcieli zdradzić, jaką kwotę otrzymali od Google za sprzedaż własnej firmy.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.