Cyfrowy Polsat kupuje Netię – zyska infrastrukturę i bazę klientów

Cyfrowy Polsat kupuje Netię – zyska infrastrukturę i bazę klientów

Cyfrowy Polsat kupuje Netię – zyska infrastrukturę i bazę klientów
Oskar Ziomek
04.12.2017 18:51

Grupa Cyfrowy Polsat szykuje się do przejęcia Netii. Na początek złożono zlecenia nabycia około 32% akcji, zaś łączną kwotę ustalono na ponad 638 milionów złotych. Takie przejęcie da Cyfrowemu Polsatowi szansę na rozszerzenie zakresu swoich usług, bowiem zyska nowych klientów i interesującą infrastrukturę, na której samodzielną budowę musiałby poświęcić ogromne koszty i czas.

Kupno Netii ma się idealnie wpisywać w strategiczną wizję, według której chce postępować Cyfrowy Polsat. Atrakcyjna ma być przede wszystkim sieć światłowodowa Netii oraz blisko milionowa baza klientów indywidualnych i 25-tysięczna biznesowych. Cyfrowy Polsat planuje rozszerzyć swoją ofertę (w tym smartDOM) w taki sposób, by wejść na obszary dotychczas obsługiwane przez Netię – oferując na przykład dostęp do Internetu FTTH oraz DOCSIS.

Netia to dla nas cenna infrastruktura, atrakcyjna baza klientów i wejście na całkowicie nowy rynek. To potencjalne połączenie dwóch doskonale uzupełniających się biznesów, naturalny etap rozwoju naszej Grupy, możliwość zaproponowania kolejnej usługi obecnym i przyszłym klientom oraz atrakcyjne wzmocnienie pakietu usług zintegrowanych dostępnych dla wszystkich Polaków – komentuje Tobias Solorz, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu.

Jak wspomniano na wstępie, w pierwszej kolejności Cyfrowy Polsat wejdzie w posiadanie ok. 32% akcji, ale docelowo ich liczba ma wzrosnąć do około 66%, a więc do poziomu reprezentującego większość na walnym zgromadzeniu. Całość ma zostać sfinansowana ze środków własnych Grupy Polsat oraz jej kredytu rewolwingowego. Firma przewiduje, że takie rozszerzenie działalności przełoży się na liczne synergie w latach 2019-2023 wynoszące łącznie około 800 milionów złotych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (105)