reklama

Gran Turismo 7 na PlayStation 4 najszybciej w przyszłym roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Wygląda na to, że Polyphony Digital zdecydowało się i zamiast podciągać Gran Turismo 6 do standardów nowej generacji, faktycznie po prostu wzięło się już za GT7 na PS4. Fakt ten potwierdził Kazunori Yamauchi, orientacyjnie podając nawet przyszłoroczny termin premiery produktu, jeżeli absolutnie wszystko pójdzie zgodnie z planem. Byłaby to więc najszybciej wydana kontynuacja wyścigowej serii w przeciągu wielu ostatnich lat.

Za dużo uwagi poświęcono wyciskającemu ponoć ostatnie soki z PlayStation 3 GT6, żeby wyrobić się z usprawnioną wersją gry na premierę najnowszej konsoli Sony, ale optymalizacje poczynione przy tytule przyśpieszą przygotowywanie następcy. To plus fakt, iż deweloperzy dostają do dyspozycji zwyczajnie maszynę o dużo większej mocy, znacznie ułatwi sprawę. Yamauchi śledzi oczywiście poczynania bezpośredniej konkurencji, czyli rozwijającego serię Forza Motorspot Turn 10. Kibicuje jej, bo na rynku poważnych gier wyścigowych nie ma aż tylu i każdy postęp się dla gatunku liczy.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama