reklama

HTC w nowym smarfonie One (M8) stawia na Snapdragona 800

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator systemów i infrastruktury sieciowej. Pasjonat domatyki i nowoczesnych technologii. Zajmuje się szeroko pojętym wsparciem informatycznym oraz testowaniem sprzętu. W wolnym czasie podziwia i fotografuje dziką naturę.

W Sieci pojawiła się specyfikacja zapowiadanego na przyszły rok następcy smarfona HTC One. Model oznaczony jako M8 pod względem specyfikacji prezentuje się lepiej, ale chyba nie tyle, aby spokojnie konkurować z zapowiedzianymi flagowcami pozostałych producentów. Wynika to przede wszystkim z wyboru jednostki obliczeniowej Qualcomm Snapdragon 800, znanej z wielu urządzeń oferowanych już teraz. Co prawda HTC sięgnęło po drugą wersję tego układu (MSM8974AB), który według AnTuTu 4.0 ma spory przyrost mocy, jednakże wiarygodność tych wyników, przez ostatnie wpadki HTC z benchmarkiem 3DMark, znacząco zmalała.

Nowy HTC One, oprócz wspomnianego Snapdragona 800, otrzyma również 2 GB pamięci operacyjnej, 16 GB pamięci wbudowanej i procesor graficzny Qualcomm Adreno 330. Z zarejestrowanych w AnTuTu danych wynika także, że model M8 będzie posiadał 5-calowy ekran FullHD i dwa moduły foto-wideo, 4- i 2,1-megapikselowe. Całość ma działać pod kontrolą najnowszego systemu Google Android 4.4 KitKat. Być może wraz z nowym systemem premiery doczeka się nakładka graficzna SenseUI w wersji 6.0.

O cenie i dokładnej dacie premiery, będziemy informować na bieżąco.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało