Hail to the King! Duke Nukem 3D kończy dziś 18 lat, zyskał tryb wieloosobowy

Strona główna Aktualności

O autorze

O tym, że król Duke jest wiecznie żywy, nie trzeba nikogo przekonywać. Jeden z najpopularniejszych FPS-ów lat dziewięćdziesiątych kończy dzisiaj osiemnaście lat.

Młodsze pokolenie może tego nie zrozumieć, ale Duke osiemnaście lat temu budził ogromne emocje. Gra wielokrotnie została skrytykowana za promowanie pornografii i przemocy. Rzucanie pieniędzy w prostytutki i przedstawienie kobiet jedynie w rolach obiektów seksualnych zapewniło tej pozycji niechlubne miejsce na wielu listach najbardziej kontrowersyjnych gier.

W Polsce gra spotkała się z krytyką nie tylko z tych powodów. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale Duke Nukem 3D dorobił się polskiego dubbingu, który, co tu ukrywać, nie jest najlepszy. Lektorzy źle modulujący głosy oraz zbyt dosłowny przekład z języka angielskiego nie zachęcały do kupna wersji dubbingowanej. Można to zresztą usłyszeć w zamieszczonym filmiku. UWAGA! Ta treść nie nadaje się on dla osób niepełnoletnich ze względu na dużą ilość przekleństw.

Jeżeli chcecie przypomnieć sobie przygody króla, to macie do tego świetną okazję z wielu powodów. Przede wszystkim, Duke Nukem 3D: Megaton Edition (zawiera Duke Nukem 3D: Atomic Edition i 3 dodatki) dorobił się trybu multiplayer deathmatch oraz trybów kooperacyjnych online. Razem może zagrać nawet ośmiu graczy, niezależnie od tego, czy grają na PC, Maku czy Linuxie. W wersji 1.2 gry znalazły się także 3 nowe osiągnięcia i poprawiony system oświetlenia. Steam oferuje ponadto tysiące dodatkowych map w swoim Workshopie. To co może najbardziej zainteresować to 60% obniżka ceny gry, dzięki czemu wersję podstawową możecie nabyć za 3,99 euro.

Każdy, kto chce zakupić Duke'a, może to zrobić tutaj. Promocja na grę trwa tylko do końca stycznia.

© dobreprogramy

Komentarze