HashMyFiles 2.31

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

HashMyFiles to niewielkie i niewymagające instalacji narzędzie do generowania sum kontrolnych (MD5, SHA1, CRC32, SHA-256, SHA-512 oraz SHA-384) dla wskazanych przez użytkownika plików.

Program daje możliwość wyliczania tzw. hashy dla pojedynczych plików, jak również całych folderów. Wystarczy, że w jego głównym oknie wczytamy dane, dla których chcemy wygenerować sumy kontrolne i w mgnieniu oka otrzymamy listę wyników. HashMyFiles potrafi kalkulować sumy kontrolne we wszystkich obsługiwanych typach, jak również tylko tych, które wybraliśmy w ustawieniach.

Gotowe zestawienie łatwo zapiszemy na dysku twardym jako plik HTML. Opcjonalnie program zintegrować możemy z Eksploratorem Windows, dzięki czemu generowanie sum kontrolnych będzie mogło odbywać się z poziomu menu kontekstowego.

Uwaga!

  • Spolszczenie do programu dostępne jest w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Polskie lokalizacje (patrz: Programy powiązane).
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Program ok 90KB razem ze spolszczeniem. Darmowy. Nie trzeba instalować. Obsłuży ISO win7 z SP1. Działa na Windows 98, 2000, XP, Vista, 7, 8.
Nie jest to rakieta.
ocena użytkownika

Od dawna używam ten program z nirsoftu. Nigdy nie zdarzyło się, żeby coś się zablokowało. Jako lekki zamiennik programów do obliczania sum kontrolnych.
Pokazuje MD5, SHA1, CRC32, SHA256, SHA512, pełna ścieżka, czas modyfikacji, czas utworzenia, rozmiar pliku, wersja produktu, rozszerzenie i atrybuty.
W dzisiejszych czasach, sprawdzanie aplikacji, czy nie jest modyfikowana, to wymóg. Sprawdzanie oryginalności obrazu ISO systemu, to konieczność.

27.08.2014 11:42 | Recenzja do wersji 2.02

Komentarze

0 nowych
Aktyzm   6 #5 18.05.2018 20:14

Dla mnie najlepszy tego typu program to HashCheck, aktualnie w wersji 2.4.0. Jest mega szybki.

Bogdan_G   19 #4 31.12.2014 09:01

@madgorilla: Swoją drogą, to niektóre skanery av w virus total krzyczą na wszystkie produkty nirsoftu. Smutne to i woła o przylanie kijem golfowym.
Ja mam a dysku D wybranych ok 20 narzędzi z nirsoftu. Potrzebne, używam latami, bezpieczne. Na pasku szybkiego uruchamiania mam przypiętą ikonę openedfilesview. Ten programik pokazuje na bieżąco wszystkie aktualnie otwarte pliki i foldery w systemie, ścieżki, przynależne procesy, uchwyty itp.

  #3 31.12.2014 07:05

NirSoft jest producentem mnóstwa różnego rodzaju przydatnych programików (nie wymagają instalacji). Polecam ich stronę www.

  #2 30.12.2014 17:43

Wersja programu na tej stronie jest nieaktualna, jest już HashMyFiles 2.10. Program jest świetny, nie wymaga instalacji, jest bardzo prosty w obsłudze, a do tego istnieje spolszczenie. Nie wspomniano o tym w opisie, ale program ten oferuje także bardzo użyteczną opcję w menu kontekstowym, by otwierać ostatnią analizę danego pliku na stronie virustotal. Także nie dociera do mnie skąd tak niska ocena od redakcji.
Swoją drogą proponowałbym redakcji zamieszczenie w bazie innych programów Nirsoftu, także bardzo użytecznych USBDeview, WifiInfoView oraz WNetWatcher.

Autor edytował komentarz.
Bogdan_G   19 #1 27.08.2014 12:28

Skąd mało gwiazdek redakcji? To bezpieczny program, od lat używam na pc z XP i laptopie z win 7 x64. Wprawdzie wirus total online pokazuje jedno zagrożenie, ale to tylko TheHacker av krzyczy na czerwono. Pisałem do nirsoftu półtora roku temu i dowiedziałem się, że to false positive. Zresztą, TheHacker, to zagrożenie.
HashMyFiles, - przekonałem się, że czysty. Nawet CLAM przeczulony na produkty nirsoftu, pokazuje, że exe czyste.
To pożyteczne narzędzie.

Autor edytował komentarz.