HashMyFiles HashMyFiles 2.37

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

HashMyFiles to niewielkie i niewymagające instalacji narzędzie do generowania sum kontrolnych (MD5, SHA1, CRC32, SHA-256, SHA-512 oraz SHA-384) dla wskazanych przez użytkownika plików.

Program daje możliwość wyliczania tzw. hashy dla pojedynczych plików, jak również całych folderów. Wystarczy, że w jego głównym oknie wczytamy dane, dla których chcemy wygenerować sumy kontrolne i w mgnieniu oka otrzymamy listę wyników. HashMyFiles potrafi kalkulować sumy kontrolne we wszystkich obsługiwanych typach, jak również tylko tych, które wybraliśmy w ustawieniach.

Gotowe zestawienie łatwo zapiszemy na dysku twardym jako plik HTML. Opcjonalnie program zintegrować możemy z Eksploratorem Windows, dzięki czemu generowanie sum kontrolnych będzie mogło odbywać się z poziomu menu kontekstowego.

Uwaga!

  • Spolszczenie do programu dostępne jest w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Polskie lokalizacje (patrz: Programy powiązane).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Program ok 90KB razem ze spolszczeniem. Darmowy. Nie trzeba instalować. Obsłuży ISO win7 z SP1. Działa na Windows 98, 2000, XP, Vista, 7, 8.
Nie jest to rakieta.
ocena użytkownika
27.08.2014 11:42 • Recenzja do wersji 2.02

Od dawna używam ten program z nirsoftu. Nigdy nie zdarzyło się, żeby coś się zablokowało. Jako lekki zamiennik programów do obliczania sum kontrolnych.
Pokazuje MD5, SHA1, CRC32, SHA256, SHA512, pełna ścieżka, czas modyfikacji, czas utworzenia, rozmiar pliku, wersja produktu, rozszerzenie i atrybuty.
W dzisiejszych czasach, sprawdzanie aplikacji, czy nie jest modyfikowana, to wymóg. Sprawdzanie oryginalności obrazu ISO systemu, to konieczność.