reklama

Huawei startuje do wyścigu o Tron konsol z Androidem

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Zanim OUYA wpadła do komercyjnego rowu, okazując się dla wielu rozczarowaniem, przetarła pewien szlak i coraz więcej znanych producentów podręcznych urządzeń elektronicznych interesuje się teraz zrobieniem własnej konsoli na Androidzie. Do tego grona postanowiła dołączyć firma Huawei, doskonale rozpoznawana też na naszym rynku. Chiński wytwórca zaprezentował urządzenie o nazwie Tron kilka dni po tym, jak w jego stronach ogłoszono czasowe zniesienie zakazu sprzedaży zagranicznych konsol.

Na szczęście propozycja nie została naszpikowana światełkami, tak jak pojazdy z filmów Disney'a, za to zdecydowanie można dopatrywać się tu nawiązań do rozwiązań innych sprzętowych gigantów. Pad przykładowo to wariacja na temat kontrolera od Xboksa 360, z powierzchnią dotykową w środku, co też stanowi ukłon w stronę manipulatora od PlayStation 4. Konsola w kształcie cylindra jest zaś takim bliźniakiem komputerów Mac Pro. Od strony podzespołów z kolei produktowi blisko jest M.O.J.O. od Mad Catz. Za niecałe 120 dolarów dostaniemy Tegrę 4, 2GB RAM, 16 lub 32GB na dane, plus Bluetooth 3.0, Wi-Fi 802.11ac, port USB 3.0, HDMI i wszystko z Androidem 4.2.3 na pokładzie.

Co ciekawe, Huawei obiecuje dokonywać selekcji gier, abyśmy dostali w ręce wyłącznie takie, które pomylić by można z tytułami z PSN z PlayStation 3 na przykład, a to sugeruje niestety ograniczony dostęp do oferty sklepu Play (czyli znowu tak jak z GameStick).

© dobreprogramy

Komentarze

reklama