Nowy kontroler do Xboksa oficjalnie: Microsoft otwiera się na nowych graczy

Nowy kontroler do Xboksa oficjalnie: Microsoft otwiera się na nowych graczy

Nowy kontroler do Xboksa oficjalnie: Microsoft otwiera się na nowych graczy
17.05.2018 15:28

Potwierdziły się informacje o nowym kontrolerze do Xboksa. Nie musieliśmy nawet czekać na targi E3, Microsoft właśnie zaprezentował nowy kontroler który pozwoli otworzyć wirtualną rozrywkę na konsoli i komputerze z Windows 10 na zupełnie nowych graczy.

Nowy kontroler nie zastępuje obecnego, skierowany jest on bowiem dla osób z dysfunkcjami, które utrudniają lub uniemożliwiają korzystanie z tradycyjnego kontrolera. Xbox Adaptive Controller wygląda zupełnie inaczej. Sporo powierzchni poświęcono dla dwóch dużych okrągłych przycisków, które są programowalne. Kontroler posiada również pad kierunkowy (D-pad), przycisk podglądu, przycisk menu i przycisk Xbox. Na lewym boku znalazło się jeszcze złącze USB oraz minijack.

Obraz

Uwagę zwraca długa lista wejść, które pozwalają podłączyć dodatkowe akcesoria. Kontroler można rozbudowywać, zastępując przyciski, drążki i bumpery z klasycznego pada za pomocą oddzielnych przycisków czy joysticków. Wśród firm wspierających nowy kontroler znalazły się Logitech i Quadstick.

Obraz

Microsoft dodaje, że Xbox Adaptive Controller został zaprojektowany we współpracy z organizacjami skupiającymi osoby z dysfunkcjami, jak i z pomocą samych graczy. Firma wierzy, że nowy kontroler zapewni możliwość grania nowym osobom, które wcześniej nie mogły korzystać z Xboksa. Kontroler wspierany jest przez Windowsa 10.

Obraz

Xbox Adaptive Controller wyceniony został na 99,99 dolarów. Do sprzedaży trafi jeszcze w tym roku. Kolejne szczegóły powinniśmy poznać na zbliżających się targach E3, które odbędą się już w połowie czerwca.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)