IE gruntownie zabezpieczony tylko przez tydzień...

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak donosi serwis ITworld, firma ScanIT wpadła na pomysł by policzyć czas, przez jaki w zeszłym roku przeglądarki internetowe były zagrożone odkrytmi w nich dziurami.

Jak zapewne wielu się już domyśla, niekwestionowanym "liderem" okazał się Internet Explorer, którego dziury niezabezpieczone pozostały w sumie przez 358 dni w roku. Pod lupę wzięto także coraz popularniejszego Firefoxa.

I tutaj mamy dobrą wiadomość dla wszystkich sympatyków i użytkowników "liska", bowiem Mozilla Firefox niezabezpieczona była tylko bądź aż, przez 56 dni.

Jak stwierdzono w raporcie, jedynym okresem, w którym Internet Explorer był naprawdę bezpieczny, a wszystkie znane dziury były załatane, jest październikowy tydzień między 12 a 19 dniem tego miesiąca. Wtedy to MS udostępnił łatki dla wszystkich znanych dziur swojej aplikacji.

Przedstawiciele ScanIT stwierdzili, że jednym z powodów dla którego groźne dziury w programie Mozilli są usuwane skuteczniej może być nagroda oferowana każdemu, kto odkryje groźną usterkę w aplikacji. Nie bez znaczenia jest też popularność Internet Explorera, który jako najpopularniejsza przeglądarka, częściej jest "egzaminowany" przez poszukiwaczy dziur.

© dobreprogramy
s