Korzystający z Firefoksa i Chrome'a lepszymi pracownikami niż użytkownicy IE i Safari

Korzystający z Firefoksa i Chrome'a lepszymi pracownikami niż użytkownicy IE i Safari

Korzystający z Firefoksa i Chrome'a lepszymi pracownikami niż użytkownicy IE i Safari
17.03.2015 17:36

Przeglądarki internetowe, poza kilkoma chlubnymi wyjątkami, coraz bardziej się do siebie upodobniają. Wciąż jednak wybór programu, za pomocą którego użytkownik będzie przeglądał zasoby Internetu, ma trudne do przecenienia znaczenie podczas codziennego korzystania z komputerów i urządzeń mobilnych. Okazuje się, że jest to aktualne także na rynku pracy.

Do tego wniosku doszli pracownicy firmy Evolv, zajmującej się analizą danych z programów rekrutacyjnych firm w USA. Próbą były rezultaty z testów rekrutacyjnych on-line około 30 000 kandydatów. Firma, której analizy mają niebagatelne znaczenie dla działów HR, wzięła pod uwagę nie tylko odpowiedzi na pytania z testu, ale także dane o przeglądarkach, z których korzystali kandydaci.

Obraz

W ten sposób dostrzeżono interesującą zależność. Otóż kandydaci, którzy zostali zatrudnieni po wypełnieniu testu za pomocą przeglądarek innych niż domyślnie zainstalowane w Windowsie i OS X, pozostawali na swoich stanowiskach o 15% dłużej, niż ci, którzy rozwiązywali test na Internet Explorerze i Safari. Oczywistym jest jak ważna dla pracodawcy jest informacja o tym, że kandydat poważnie wiąże swoją przyszłość firmą.

Ponadto według analiz dla pracodawcy istotna ma już być sama informacja, że kandydat korzysta z Google Chrome, Firefoksa czy Opery. Otóż według Evolv o takim kandydacie bardzo dobrze świadczy jego niechęć do domyślnych produktów i jest on w stanie poświęcić czas na to, aby udoskonalić zastany stan rzeczy. Choć mogłoby to przynieść bardzo ciekawe rezultaty, trudno się jednak spodziewać, aby w najbliższej przyszłości informacje o przeglądarce czy systemie operacyjnym używanym przez kandydata miało szczególne znaczenie w procesie rekrutacji. Nie można tego jednak wykluczyć.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)