Odbieranie połączeń przez Asystenta Google nie tylko dla Google Pixeli – trwają testy

Asystent Google i funkcja Call screen może być wkrótce szerzej dostępna (depositphotos)
Asystent Google i funkcja Call screen może być wkrótce szerzej dostępna (depositphotos)
Oskar Ziomek

01.04.2019 16:52

Jednym z ciekawszych zastosowań Asystenta Google jest funkcja "Call screen". Chodzi o możliwość automatycznego odbierania połączeń i w konsekwencji odrzucanie tych od telemarketerów, którymi właściciel telefonu może nie być zainteresowany. To funkcja, o której głośno było jeszcze w październiku ubiegłego roku, podczas konferencji Made by Google i która – niestety – na razie nie jest dostępna w języku polskim.

Idea jest dosyć prosta. Asystent Google odbiera telefon w imieniu właściciela i rozpoczyna rozmowę, próbując się dowiedzieć jaki jest cel dzwoniącego. Transkrypcja rozmowy na bieżąco wyświetlana jest na ekranie, by właściciel mógł na jej podstawie zdecydować, czy chce podjąć rozmowę. Całość realizowana jest jako element dostępnej za granicą funkcji Google Duplex i jak dotąd jest zarezerwowana wyłącznie dla posiadaczy smartfonów z serii Pixel.

Asystent Google potrafi odpowiadać na skomplikowane pytania, źródło: prezentacja Google I/O 2018.
Asystent Google potrafi odpowiadać na skomplikowane pytania, źródło: prezentacja Google I/O 2018.

"Call screen" nie tylko dla użytkowników Pixela

Ograniczona dostępność "Call screen" może się jednak niedługo zmienić. Jak zwraca uwagę serwis XDA Developers, wkrótce funkcja może być dostępna także dla posiadaczy smartfonów Nokia i Motorola. To na tym etapie tylko przypuszczenia, ale poparte ciekawymi spostrzeżeniami.

Okazuje się bowiem, że w testowej wersji aplikacji Telefon znaleziono fragmenty kodu, które wskazują właśnie na testowanie "Call screen" w parze z urządzeniami Motoroli i Nokii. Jeśli dostępność automatycznego odbierania połączeń przez Asystenta Google rzeczywiście zostanie rozszerzona, to jest to bez wątpienia kolejny krok na (prawdopodobnie dość długiej) drodze do udostępnienia "Call screen" w innych językach i krajach.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że możliwość swobodnego rozmawiania z Asystentem w ramach funkcji Duplex została po raz pierwszy zaprezentowana podczas konferencji Google I/O 2018 w maju, a więc niespełna rok temu. Tegoroczna konferencja I/O odbędzie się za niecały miesiąc.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)