IObit Malware Fighter 5 do walki z ransomware. Przygarnij licencję Pro

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Aktualizacja

Dziękujemy za udział w konkursie. Roczne licencje na IObit Malware Fighter 5 otrzymują: lex_iuris, Legia1990, A.Rokosz, Tomi915, Don.Pedro, rogacz, darek_g, kajzer121, maciasss1, happypiotr, kilijanek, ivellios, kentaro, Pharun, pamix, Spioszek1985, adamk1985, Madiator2011, jonbonjovi, Kasparus.

Mamy nadzieję, że program będzie dobrze Wam służyć, na przekór wszystkim wrogom IObita.

Na różne sposoby można podchodzić do walki z malware. Jednym wystarczy wbudowany w system prosty antywirus, inni szukają dużych i kompleksowych pakietów, które zajmują się wszystkimi aspektami bezpieczeństwa, ale znajdą się też i tacy, którzy potrzebują lekkich rozwiązań, które nastawione są przede wszystkim na skuteczne „sprzątanie” po ataku. Nowa, piąta wersja IObit Malware Fightera należy do tej ostatniej kategorii. Jako że pozbyła się większości bolączek wersji wcześniejszych, może być wykorzystana zarówno jako narzędzie uzupełniające dla wybranego antywirusa, jak i w wersji Pro – jako podstawowa ochrona komputera. Przekonać się o tym możecie sami, z okazji premiery IObit Malware Fighter 5 mamy dla Was 20 licencji do rozdania.

W przeciwieństwie do poprzednich wydań, nawet już darmowa wersja Free może nieźle funkcjonować jako podstawowy antywirus, oferujący ochronę w czasie rzeczywistym, wyszukiwanie zagrożeń i skanowanie plików pobranych z internetu. Wszystko to przy bardzo niskim zużyciu zasobów i ponad 130% szybciej niż w poprzedniej wersji. Program uruchomi się na starych maszynach z 1 GB RAM i jednordzeniowym procesorem 1 GHz, działających nie tylko pod Windowsem XP, ale nawet 2000.

IObit Malware Fighter 5 robi się jednak naprawdę ciekawy dopiero w wersji Pro – i wówczas faktycznie można potraktować go jako pełnoprawnego antywirusa. Przede wszystkim dostajemy zaawansowaną ochronę (także heurystyczną) z wykorzystaniem licencjonowanego silnika BitDefendera. Do tego dochodzi silnik do blokowania ransomware, który jest czymś w rodzaju zapory na systemie plików, uniemożliwiającej niezaufanym aplikacjom dostęp do dokumentów – a przecież właśnie tak działa ransomware.

Paranoicy mogą też skorzystać z modułu Strażnik Kamery, który utrudni ich podglądanie przez hakerów, uzyskujących nieupoważniony dostęp do „oka” komputera oraz modułu do ochrony prywatności w przeglądarce. Usuwa on wszystkie ślady pozostawiane przez witryny internetowe, wykorzystywane później do śledzenia i profilowania internauty, pozwala też „zniknąć” reklamy.

Inne atuty tej wersji Pro to ochrona przez infekcjami na nośnikach USB, wykrywanie złośliwych procesów w RAM, usuwanie rootkitów, zoptymalizowany proces aktualizacji i wsparcie techniczne 24/7.

Przygarnij licencję na bezpieczeństwo

Czy warto się zainteresować? Trudno ocenić program do walki z malware po kilku godzinach używania go na swoim pececie. Mamy też nadzieję, że nigdy nie będziecie musieli za pomocą tego Fightera walczyć ze szkodliwym oprogramowaniem. Sprawdzić jednak wersję Pro możecie bez płacenia za to. Mamy dla Was 20 licencji na IObit Malware Fighter 5. Dostaną je (zalogowani) autorzy najciekawszych komentarzy pod tym newsem, którzy opiszą jakieś swoje doświadczenie związane z malware.

Na Wasze komentarze czekamy do końca weekendu, tj. do północy niedzieli 2 kwietnia.

© dobreprogramy