IObit Malware Fighter Free IObit Malware Fighter Free 8.5.0.789

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antyspyware
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

IObit Malware Fighter Free (kiedyś IObit Security 360) to darmowa aplikacja, pozwalająca kompleksowo zabezpieczać komputer przed oprogramowaniem szpiegującym, komponentami reklamowymi, trojanami, keyloggerami, botami oraz różnego rodzaju robakami i wirusami.

Program w porównaniu do swojego poprzednika cechuje się dużo większą wykrywalnością i skutecznością w walce z szkodliwym oprogramowaniem, rozpowszechnianym w głównej mierze za pośrednictwem Internetu. Wyposażony został w ulepszony, dwurdzeniowy silnik skanujący i mechanizm ochrony heurystycznej, pozwalający chronić komputer przed nowymi, jeszcze nieznanymi zagrożeniami. W przypadku tego ostatniego IObit Malware Fighter oferuje nowy algorytm heurystyczny o nazwie DOG (Digital Original Gene), oceniający główne atrybuty związane z tworzeniem oprogramowania, jego dystrybucją i reklamą.

IObit Malware Fighter Free pozwala na skanowanie zawartości komputera w aż 3 trybach: Szybkim (najważniejszych części systemu), Pełnym (cała przestrzeń wszystkich dysków twardych w komputerze) oraz Użytkownika (jedynie lokalizacje wskazane przez użytkownika). Program daje również możliwość przeprowadzania tzw. autoskanowania w zaplanowanym czasie lub w momencie kiedy system jest bezczynny.

Wbudowany moduł ochrony w czasie rzeczywistym obejmuje swoim działaniem takie elementy jak start systemu, przeglądarka, sieć, pliki oraz tzw. ciasteczka. Wersja płatna Pro dodatkowo chroni aktywne procesy, używane dyski USB oraz wykrywa zagrożenia poprzez analizę szkodliwych działań. Nowością w stosunku do poprzednika jest możliwość badania podejrzanych plików w chmurze, na zewnętrznych serwerach producenta.

Uwaga!

  1. Kreator instalacji programu proponuje instalację dodatkowych komponentów, czego nie zalecamy. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala uniknąć instalacji w systemie dodatkowych składników i oprogramowania.
  2. Program domyślnie uruchamiany jest w angielskiej wersji językowej. Opcję pozwalająca zmienić interfejs na polski znaleźć można w ustawieniach narzędzia w zakładce 'User Interface'.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Nieco ulepszony silnik własny, BD oraz Anty-Ransomware, poprawiony czas skanowania, baza danych, lepsza ochrona
Wersja darmowa nadal jest nieźle okrojona i bardziej nadaje się jako dodatkowy skaner, wydajność nadal fatalna.
ocena użytkownika
27.07.2019 14:20 • Recenzja do wersji 7.1.0.5675

Nowsza wersja ma kilka interesujących nowości i poprawek jak: Szybki czas skanowania systemu i o wiele większa baza danych sygnatur wirusów. Jeżeli producenci poprawią jeszcze wydajność i nieco zapotrzebowanie na pamięć RAM z silnika BD lub przesiadkę na silnik Aviry, program będzie w sam raz i będzie o wiele lepiej. Plusem jest także pytanie o zezwolenie załadowania aplikacji przed całkowitym wczytaniem procesu do systemu, co czyni ochronę systemu jeszcze twardszą przed malware. Co prawda poradzi sobie z niektórymi Ransomware, ale MBR Guard wymaga nieco dopracowania by Ransomware co szyfruje tablicę MBR, nie miał szans na kontrolę systemu i zarządzaniem danymi.

Niska zasobożerność, ciekawe nowości w nowych wersjach, przydatne funkcje i dodatki, skanuje szybciej niż MBAM.
Wydajność, oferty innych programów firmy na czas instalacji, ograniczenia w wersji PRO
ocena użytkownika
24.05.2018 09:43 • Recenzja do wersji 6.0.2.4612

Program w sumie spoko jak na zastąpienie go Avastem, AVG czy też ClamWin/AV, chociaż w wersji darmowej jest strasznie ograniczony od ochrony w czasie rzeczywistym i detekcją zagrożeń, lecz moim zdaniem zapotrzebowanie na RAM jest znaczniej mniejsze niż w poprzednich wersjach i producenci nadal nas zaskakują w nowszych wersjach produktu ciekawymi dodatkami i funkcjami by chronić nas nie tylko w czasie rzeczywistym, ale i również podczas surfowania w sieci. Mam nadzieję że dopracują i własny Firewall i dorzucą tryb gry by gracze mieli lepszą wydajność w czasie grania. Do tego zaskakuje mnie szybki czas skanowania który osiągnął u mnie prawie 10 minut skanu, nawet jeszcze lepiej stoi z czasem niż nowszy MBAM. Ciekawi mnie czym jeszcze producenci mają zamiar nas zaskoczyć w przyszłości.