reklama

IObit Malware Fighter Free 6.1.0.4709

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antyspyware
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

IObit Malware Fighter Free (kiedyś IObit Security 360) to darmowa aplikacja, pozwalająca kompleksowo zabezpieczać komputer przed oprogramowaniem szpiegującym, komponentami reklamowymi, trojanami, keyloggerami, botami oraz różnego rodzaju robakami i wirusami.

Program w porównaniu do swojego poprzednika cechuje się dużo większą wykrywalnością i skutecznością w walce z szkodliwym oprogramowaniem, rozpowszechnianym w głównej mierze za pośrednictwem Internetu. Wyposażony został w ulepszony, dwurdzeniowy silnik skanujący i mechanizm ochrony heurystycznej, pozwalający chronić komputer przed nowymi, jeszcze nieznanymi zagrożeniami. W przypadku tego ostatniego IObit Malware Fighter oferuje nowy algorytm heurystyczny o nazwie DOG (Digital Original Gene), oceniający główne atrybuty związane z tworzeniem oprogramowania, jego dystrybucją i reklamą.

IObit Malware Fighter Free pozwala na skanowanie zawartości komputera w aż 3 trybach: Szybkim (najważniejszych części systemu), Pełnym (cała przestrzeń wszystkich dysków twardych w komputerze) oraz Użytkownika (jedynie lokalizacje wskazane przez użytkownika). Program daje również możliwość przeprowadzania tzw. autoskanowania w zaplanowanym czasie lub w momencie kiedy system jest bezczynny.

Wbudowany moduł ochrony w czasie rzeczywistym obejmuje swoim działaniem takie elementy jak start systemu, przeglądarka, sieć, pliki oraz tzw. ciasteczka. Wersja płatna Pro dodatkowo chroni aktywne procesy, używane dyski USB oraz wykrywa zagrożenia poprzez analizę szkodliwych działań. Nowością w stosunku do poprzednika jest możliwość badania podejrzanych plików w chmurze, na zewnętrznych serwerach producenta.

Uwaga!

  1. Kreator instalacji programu proponuje instalację dodatkowych komponentów, czego nie zalecamy. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala uniknąć instalacji w systemie dodatkowych składników i oprogramowania.
  2. Program domyślnie uruchamiany jest w angielskiej wersji językowej. Opcję pozwalająca zmienić interfejs na polski znaleźć można w ustawieniach narzędzia w zakładce 'User Interface'.
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Niska zasobożerność, ciekawe nowości w nowych wersjach, przydatne funkcje i dodatki, skanuje szybciej niż MBAM.
Wydajność, oferty innych programów firmy na czas instalacji, ograniczenia w wersji PRO
ocena użytkownika

Program w sumie spoko jak na zastąpienie go Avastem, AVG czy też ClamWin/AV, chociaż w wersji darmowej jest strasznie ograniczony od ochrony w czasie rzeczywistym i detekcją zagrożeń, lecz moim zdaniem zapotrzebowanie na RAM jest znaczniej mniejsze niż w poprzednich wersjach i producenci nadal nas zaskakują w nowszych wersjach produktu ciekawymi dodatkami i funkcjami by chronić nas nie tylko w czasie rzeczywistym, ale i również podczas surfowania w sieci. Mam nadzieję że dopracują i własny Firewall i dorzucą tryb gry by gracze mieli lepszą wydajność w czasie grania. Do tego zaskakuje mnie szybki czas skanowania który osiągnął u mnie prawie 10 minut skanu, nawet jeszcze lepiej stoi z czasem niż nowszy MBAM. Ciekawi mnie czym jeszcze producenci mają zamiar nas zaskoczyć w przyszłości.

24.05.2018 09:43 | Recenzja do wersji 6.0.2.4612
+ dobra ochrona i zabezpieczenie w czasie rzeczywistym, wyszukiwanie i usuwanie szkodliwych plików, optymalizacja
mocno okrojona wersja free
ocena użytkownika

Malware Fighter 3 jest programem na który warto zwrócić uwagę. To z całą pewnością jest dość dobre narzędzie, które warto zainstalować na naszych kompach jako wzmocnienie i uzupełnienie antywirusów, aby móc wykrywać i usuwać różnego rodzaju złośliwe oprogramowania, takie jak spyware, adware, trojany, keyloggery, boty, robaki czy inne „netoporywacze”, zapewniając bezpieczniejszy PC. Dzięki ochronie w czasie rzeczywistym i inteligentnej chmurze nasz komputer jest w miarę bezpieczny przez cały okres użytkowania jak i czasie w którym pozostaje bez naszego nadzoru. Potrafi chronić przeglądarkę, przeglądane strony, wyszukiwarkę, serfowanie online i zabezpieczyć prywatne dane poprzez usuwanie śledzenia danych, jak i usuwania szkodliwych wtyczek, czy wyłudzających informacje pasków narzędzi. IObit Malware Fighter jest w pełni kompatybilny z większością programów antywirusowych, z całą pewnością uzupełni i wzmocni ochronę całą gamę antywirusów, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszego komputera. Przy czym trzeba zaznaczyć, że większość pochwał działania tego programu dotyczy niestety, pełnej wersji płatnej.

25.03.2015 21:59 | Recenzja do wersji 3.0.2.30
reklama

Komentarze

0 nowych
Shadow The Hedgehog   2 #177 24.05.2018 09:45

Nowsza wersja o cyferce 6 oferuje jeszcze lepszą ochronę przed Ransomware dzięki Safe Box, lecz niestety jest to funkcja PRO, lecz na szczęście mam coś dla chętnych. 6 miesięczna licencja z darmowymi aktualizacjami od Sharewareonsale jako giveaway który potrwa przez 3 dni, więc zalecam nie czekać i kto chętny, ten bierze. https://sharewareonsale.com/s/iobit-malware-fighter-pro-sale

  #176 06.04.2018 17:16

@Mat1993 (niezalogowany): jak korzystasz z dwóch na raz to powodzenia, nie dziw się.

  #175 05.02.2018 16:42

iobit malware fighter destabilizuje prace programów konkurencyjnych. Odradzam tego śmiecia

luzak1977   9 #174 22.01.2018 15:45

@Zdziwiony! (niezalogowany): "czyta si"? "napisales"? "sie"? To jakieś nowe zasady języka polskiego? Niedokończone słowa, brak znaków diakrytycznych. Bądź krytyczny, także wobec siebie.

Fan script   1 #173 22.11.2017 19:19

@Zdziwiony! (niezalogowany): ja tak nie napisałem bym musiał kilka razy naciskać capslock pismo poprawiałem w programie editpad lite

  #172 22.11.2017 16:28

@Fan script: To jakieś nowe zasady gramatyki? Czy zdajesz sobie spraw jak makabrycznie czyta si to co napisales siląc sie na oryginalność ? Istnieją pewne zasady pisowni wielkimi literami. Poczytaj....

Fan script   1 #171 21.11.2017 11:08

@głupi misiek.79 (niezalogowany): Rozumiem Że Twój Komentarz Jest Częściowo Do Mnie
Powiem Tobie Tak
Skuteczna Ochrona Przeciw Wirusowa
Na Komputerze
To Program Antywirusowy
+ Program Anty Spyware
Nigdy Dwa Programy Antywirusyowe Bo Czeka Cię Reinstal Systemu
Wymienię Tobe Tutaj Najlepsze Bezpieczne Dla Twojego Komputera
Programy Przeciw Szkodnikom

Uwaga Tu Masz Najlepsze Programy Antywirusowe

Ashampoo Anti-Virus
Avast Free Antivirus
Dr.Web Katana
Emsisoft Anti-Malware
Kaspersky Anti-Virus
Kaspersky Free
Microsoft Security Essentials
Panda Protection
360 Total Security Essential

Uwaga Tu Masz Najlepsze Programy Anty Spyware

Emsisoft Emergency Kit
Iobit Malware Fighter Free
Malwarebytes
Unchecky 1.1
Iobit Mbr Guard

A Tu Masz Szczepionki I Dyski Ratunkowe

Avira Antivir Rescue System
Dr.Web Cureit!
Microsoft Safety Scanner
Panda Cloud Cleaner
Panda Usb Vaccine

To Nie Są Wymyslone Prze Ze Mnie Skuteczności Programuw
Ja Te Wszystkie Programy Testowałem
Uwierz Mi To Jest Prawda Że Miał 1400 Szkodnikuw
No Pecha To On Nie Miał
Ale Szczescie To Mial Że Mu Komputer Jeszczę Chodził
Nie Wiem Na Jakie Strony Chodził
Ale Pewnie Długo Nie Czyścił Komputera
A Trojana Jak Nie Usuniesz To Sie Klonuje
Jego Porzywieniem Jest Twój System
Tak Masz Racje Komputer Wolno Chodziłi I Zawieszał Się Co Jakiś Czas
Nie False Positive Mają Tylko Fałszywe Programy Udające Antywirusy
Taka Mała Rada Ode Mnie Nigdy Nie Usuwaj Żadnych Zawirusowanych Plikuw Z Komputera
Tylko Je Wrzucaj Do Kwarantanny Mysle Ze Tobie Wszystko Wyjasnilem

Fan script   1 #170 20.11.2017 17:15

@Don Pedro.13 (niezalogowany): Sorry Że Tak Długo Nie Odpisywałem Na Twoją Wiadomość
Ale Dawno Nie Byłem Na Tej Stronie
Obojętnie Czy Free Czy Pro
Za Free I Tak Jest Bardzo Skuteczny
A Za Pro Uzyskujesz Więcej Funkcji I Dodatkowy Silnk Bitdefender
Ja Mam Wersje Free
I Nie Mam Żadnego Programu Antywirusowego Na Komputerze
A Wirusuw I Innych Śmieci Brak
Jeszczę Tobię Polecam Iobit Unlocker Znajdziesz Go Na Stronie Producenta
Taki Program Do Zakańczania Uporczywych Procesów Na Komputeże

phrabia79   5 #169 18.11.2017 16:45

na stronie "comss. ru / page.php?id=4554" kod licencji ważny do 20 kwietnia 2018.

  #167 20.10.2017 10:55

Fan script / Nie określiłeś konkretnie w wypowiedzi , który polecasz z praktyki bo są dwa programy IObit - free i pro ?

  #166 19.10.2017 20:32

Miałem kiedyś ten program darmowy i gdy korzystałem tylko z działania zabezpieczającego przeciw szkodnikom to było okey a gdy zacząłem bawić się funkcjami z centrum akcji to przegiąłem pałę i namieszałem . Program może i dobry ale dla myślących i dla tych co wiedzą jak samemu naprawić to co zepsuli .Ten w wersji Pro to warto pokusić się i testować pół roku i rzeczywiście należy do skuteczniejszych . Darmowy jest okrojony a jego wykrywalność jest dyskusyjna bo z reguły główny antywirus robi to co do niego należy dobrze,więc IObit Malware nic nie znajduje . U kolegi entuzjasty znalazł sporo z czego się cieszę ,ze taki skuteczny jest .Czy mogę liczyć na to ,że gdy antywirus przepuści to IObit Malware Free złapie szkodnika ? Nie instaluje się go jako solo w komputerze lecz jest to program uzupełniający ? Nie mogę uwierzyć ,że ktoś miał aż 1400 trojanów bo musiałby mieć pecha i trafiać na strony wyłącznie zawirusowane a trojany musiałby wściekle klonować się wielokrotnie i obszernie .Komputer z 1400 trojanami wolno by nie chodził a raczej zawiesiłby się . Skoro ten darmowy IObit Malware Fighter Free znajduje dużo trojanów to jest skuteczny albo słaby , gdyż większość to false positive . Problem w tym czy trojany skutecznie i trwale zablokował i usunął .Myślę ,że ktoś kto lubi się pobawić i po testować może ten darmowy zainstalować ale prosiłbym o wnioski i spostrzeżenia . Nie twierdzę ,że przedmówca nie pisze prawdy bo liczne zawirusowanie zdarza się ale wymaga to dalszej obserwacji programu i ocen od innych . Gdyby tak było to rewelacja mowa o wersji darmowej , to tylko instalować bez zastanowienia i tego życzę - skuteczności wielkiej w znajdowaniu i usuwaniu szkodników .

premislauz   14 #165 15.10.2017 16:52

UWAGA: do północy "iObit Malware Fighter 5.3" w wersji PRO na 6 miesięcy:
https://www.giveaway-club.com

Fan script   1 #164 13.10.2017 23:55

Mogę Polecić Ten Program Malware Fighter 5.3 Ten Program Może Stać W Jednej Pułce Z Najlepszymi Anty wirusami
Skuteczność Tego Programu Jest Wielka
Raz Naprawiałem Koledze Komputer Wiecie Wolno Chodził
Skanowałem Go Różnymi Anty wirusami Znajdywały Parę Wirusów
A Ten Program Znalazł Ich Uwaga Ponad 1400 Trojanów
Mało Tego Jak Podłączyłem Pendrive Do Komputera
Przeszło Na Mojego Pendrive 600 Trojanów
To Tak Jak By Autobus Podjechał Pod Przystanek
A Na Przystanku Siedzieli Trojany A następnie Weszli Do Autobusu
Pen drive Wystarczy Format
Wiadomo Komputera Nie Uratujesz Bo Są Pliki Zniszczone
Ale Nie Koniecznie
Wiec Ci Pozostaje Postawić System Od Nowa
Nie Raz Mi Uratował System Przed Zniszczeniem Plików Systemowych
To Nie Jest Żaden Po Pup
Jeszcze Mogę Polecić
Advanced System Care
Tam Masz Jeszcze Więcej Narzędzi Tego Samego Producenta
Moim Zdaniem Ten Program Ma Za Małe Oceny
Wiec Jeśli Się Obawiasz Czy Go Ściągnąć
Ściągaj Natychmiast Tylko Wybierz Zieloną Zakładkę Po Prawej Stronie
Unikniesz Śmieci

  #163 13.10.2017 23:04

Mogę Polecić Ten Program Malware Fighter 5.3 Ten Program Może Stać W Jednej Pułce Z Najlepszymi Anty Virusami
Skuteczność Tego Programu Jest Wielka
Raz Naprawiałem Koledze Komputer Wiecie Wolno Chodził
Skanowałem Go Różnymi Anty Virusami Znajdywały Pare Wirusów
A Ten Program Znalazł Ich Asz Uwaga Ponad 1400 Trojanów
Mało Tego Jak Podłączyłem Pendrive Do Komputera
Przeszło Na Mojego Pendrive 600 Trojanów
To Tak Jak By Autobus Podjechał Pod Pszystanek
A Na Pszystanku Siedzieli Trojany A Puzniej Weszli Do Autobusu
Pendriive Wystarczy Format
Wiadomo Jósz Komputera Nie Uratujesz Bo Jósz Są Pliki Zniszczone
Ale Nie Koniecznie
Wiec Ci Pozostaje Postawic System Od Nowa
Ten Program Jest Obowiąskowy
Nie Raz Mi Uratował System Przed Zniszczeniem Plików Systemowych
To Nie Jest Żaden Po Pup
Jeszcze Moge Polecić
Adwanced System Care
Tam Masz Jeszczę Wiecej Narzędzi Tego Samego Producenta
Moim Zdaniem Ten Program Ma Za Małe Oceny
Wiec Jeśli Sie Wachasz Czy Go Ściągnąć
Ściągaj Natychmiast Tylko Wybierz Zieloną Zakładkę Po Prawej Stronie
Unikniesz Śmieci

  #162 30.09.2017 16:12

@Zero Ghost: to jakiś gówniany komp posiadasz, skoro driver booster Ci nie podpasił

maciekk26   14 #161 30.09.2017 15:51

czy ten program mogę zastapić kasperskiego?? czy lepiej zostawic go i nie ryzykować

  #160 06.09.2017 09:03

IObit Malware Fighter Free - macie go jako solo w ochronie czy jako dodatek do antywirusa ? Program działa w czasie rzeczywistym ale wersja free jest nieco okrojona .Natomiast wersja Pro może być głównym antywirusem ale nie wiem czy mam rację ? W moim komputerze jest obecnie Panda Protection . Skończyła mi się licencja na Zemana ,więc na jego miejsce zainstalowałem IObit Malware Fighter Free i działa razem z antywirusem Pandą - czy dobrze zrobiłem ? Jest tu lakoniczna wypowiedź ,że IObit jest kompatybilny ale proszę o wypowiedź od osób które mają programy zainstalowane w różnych konfiguracjach i mogą coś więcej dodać w temacie .

  #159 13.08.2017 14:30

" Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala uniknąć instalacji w systemie dodatkowych składników i oprogramowania " . Dobrze ,że o tym przypomniałeś bo co prawda dodatkowe oprogramowania są potrzebne ale nie każdy chce je pobierać . Jak myślę cała instalacja IObit Malware Fighter Free jest domyślna i początkowo po angielsku ,więc wątpię aby wszyscy wiedzieli co odznaczyć. Z reguły nie znając angielskiego i opcji klikają dalej ,klikają dalej ,dalej aż do finału instalacji .W ten czas jest za późno aby to zmienić i dziwimy się gdy zobaczymy ,że mamy zainstalowane coś jeszcze oprócz IObit Malware Fighter Free . Dlatego trzeba podać nazwy tych opcji , określeń po angielsku z tych co można odznaczyć aby nie pobrać tych komponentów .Lepiej odznaczyć niż później mieć problemy z odinstalowaniem dokładnym niechcianych komponentów , dodatków lub tracić czas w celu ich odinstalowania .

  #158 10.08.2017 17:11

Zero Ghost - na ile miesięcy jest ten Pro do którego podałeś stronę do pobrania ? Zrozumiałem ,że tylko na 3 miesiące do 27 października a nawet mniej gdybym dzisiaj zainstalował i wpisał klucz , więc czy warto ?

reklama