Image Tuner 8.3

Strona główna Windows Grafika Akcesoria graficzne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Image Tuner jest małym i bezpłatnym (także do zastosowań komercyjnych) narzędziem do masowej zmiany nazw i rozmiarów grafiki, konwersji pomiędzy najczęściej wykorzystywanymi formatami, a także nakładania na obraz znaków wodnych.

Program pomimo swoich małych rozmiarów na tle konkurencyjnych rozwiązań poszczycić się może niezwykle szybkim i skutecznym algorytmem zmiany wielkości obrazu. Wszelakie wykonywane operacje odbywać się mogą w trybie wsadowym, z wykorzystaniem domyślnych szablonów, umożliwiających dostosowanie wyjściowej grafiki dla urządzeń iPod/iPhone i odtwarzaczy DVD lub do jej publikacji w serwisach społecznościowych Facebook czy Twitter. Dla zaawansowanych użytkowników Image Tuner oferuje możliwość zmiany wielu ustawień, m.in. pozycji i przeźroczystości znaku wodnego, wyjściowej jakości, przestrzeni barw, kompresji, wykorzystywanych filtrów itp.

Wśród obsługiwanych przez Image Tuner formatów wymienić należy JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF, PCX, a także pliki CRW, CR2, RAW, NEF, DCR, X3F i ORF, tworzone przez aparaty cyfrowe.

Image Tuner dostępny jest jedynie w angielskiej wersji językowej, jednak jego obsługa nie powinna nikomu przysporzyć problemów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Licencja, dziennik zdarzeń.
Bardzo powolny, przeciętny GUI.
ocena użytkownika
26.10.2019 15:06 • Recenzja do wersji 6.8

Skalowanie Mitchellem do 1600px JPEG z kompresją 85% zajmuje aż 80 sekund, gdzie w aplikacjach RIOT, XnConvert i FastStone Photo Resizer zajmuje ok. 30 sekund przy identycznych ustawieniach. Już samo to zniechęciło mnie do dalszych testów
Nie polecam.