reklama

Instrukcja od PS4 w sieci, konsola nie odtworzy również między innymi płyt Blu-ray 3D

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Niedawno firma Sony opublikowała pokaźny zestaw pytań oraz odpowiedzi na temat PlayStation 4 i okazało się, iż urządzenie nie odtworzy m. in. plików w formacie mp3, ani też płyt CD z muzyką. Shuhei Yoshida tłumaczył się potem, że tych opcji zabraknie na starcie, ale firma postara się w możliwie krótkim czasie je dodać. Nie nastawiała się po prostu, iż ktoś będzie tego, jak również wsparcia dla DLNA, tak od razu potrzebował. Widać filmów na Blu-ray 3D także nikt nie ogląda, bo też nie będą one obsługiwane.

Z opublikowanej online instrukcji dla konsoli można wyczytać wiele ciekawych rzeczy, w tym informację o braku wsparcia dla nośników CD w ogóle, jeżeli o multimedia chodzi, jak i BD-RE ver. 1.0, BD-R/RE XL, niedomkniętych płyt DVD, a także właśnie Blu-ray 3D. Z tym ostatnim sprawa jest o tyle dziwna, że to przecież Sony było głównym promotorem wyświetlania obrazu w trzech wymiarach, mocno wierząc w tę technologię. Radzi sobie ona jak radzi, ale filmów w 3D sprzedała się jednak pokaźna ilość. Niby PS3 też musiało swego czasu poczekać na stosowną aktualizację, ale już kupując nowoczesny sprzęt, pewnych rzeczy się klient po prostu spodziewa zaraz po wyjęciu konsoli z pudełka...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama