Fani czekają na iPhone'a SE 2. W sieci nie brakuje pomysłów, jak mógłby wyglądać

Fani iPhone'a SE wciąż liczą, że na rynku pojawi się 2. generacja
Fani iPhone'a SE wciąż liczą, że na rynku pojawi się 2. generacja
Oskar Ziomek

12.02.2019 16:09, aktual.: 12.02.2019 21:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsze iPhone'y bez wątpienia mogą się podobać, ale nie zmienia to faktu, że wiele osób tęskni za zapomnianym już dziś wzornictwem smartfonów Apple obowiązującym jeszcze kilka lat temu. Dla wielu ikoną pozostaje model SE, którego niewielki ekran i obudowa z ostrymi krawędziami są niezmiennie atrakcyjne, mimo modnych dziś bardziej obłych brył i wyświetlaczy niemal pozbawionych ramek. Wygody obsługi iPhone'owi SE nie można zresztą odmówić – spełnia w końcu założenia ustalone jeszcze za czasów Steve'a Jobsa, oferując ekran, który da się z łatwością obsłużyć kciukiem jednej ręki.

Chociaż większość nadziei na pojawienie się następcy modelu SE zniknęła wraz z wejściem na rynek teoretycznie budżetowego iPhone'a XR pod koniec ubiegłego roku, potencjał sprzedażowy w modelu SE widzi najpewniej sam producent. iPhone SE wrócił niedawno do sprzedaży za pośrednictwem oficjalnego internetowego sklepu Apple i – co dla niektórych może być zaskoczeniem – bardzo szybko się wyprzedał.

iPhone SE 2 jako wizja artysty, źródło: Softpedia, ConceptsiPhone (YouTube).
iPhone SE 2 jako wizja artysty, źródło: Softpedia, ConceptsiPhone (YouTube).

Z jednej strony zaskoczenie jest uzasadnione, bowiem mówimy o modelu, który po raz pierwszy pojawił się na rynku w pierwszej połowie 2016 roku (i którego wzornictwo jest niemal identyczne, jak iPhone'a 5s z 2013 roku), jednak z drugiej – potwierdza to tylko wysokie zainteresowanie smartfonem z takimi właśnie cechami wizualnymi.

iPhone SE 2 jako wizja artysty

Wszystko wskazuje na to, że nadzieja umiera ostatnia. W internecie nie przestaje bowiem przybywać interesujących wizualizacji i graficznych projektów, które przedstawiają iPhone'a SE 2. Nie jest tu oczywiście mowa o oficjalnych grafikach domniemanego smartfona, ale o wizjach artystów, którzy starają się zaprezentować swój pomysł na obudowę nowego urządzenia. Zgodnie z nieustającymi nadziejami, Apple miałby prędzej czy później pokazać odświeżoną wersję SE i – jeśli zostałaby rozsądnie wyceniona – najpewniej po raz kolejny zdobyć nią rynek. Według części plotek, iPhone SE 2 miałby się pojawić na rynku wiosną 2019 roku.

Na jeden z takich projektów zwraca uwagę serwis Softpedia, odsyłając do filmu ukazującego trójwymiarowy model rzekomego iPhone'a SE 2. Jak widać, prezentowany tu smartfon ma szklany tył obudowy z wystającym obiektywem aparatu, ekran z charakterystycznym wcięciem i bryłę, która przypomina pierwszą generację SE. Dzięki ekranowi, który wypełnia znakomitą większość frontu, telefon najpewniej miałby fizycznie dokładnie takie same wymiary, jak obecna generacja iPhone'a SE, choć powierzchnia ekranu znacznie by się zwiększyła.

iPhone SE 2 COMING THIS YEAR! | 2019 Introduction Trailer

Zakładając, że założenia pozostaną niezmienne, odświeżony iPhone SE mógłby oferować na przykład wydajność znaną z iPhone'a 8 czy nawet X lub XS, mimo znacznie mniejszej i dla wielu osób bardziej atrakcyjnej wizualnie obudowy. Mniejszy ekran oznaczałby natomiast najprawdopodobniej niższą cenę. Wielu komentujących nie ma wątpliwości, że gdyby iPhone SE 2 pojawił się na rynku w podobnej formie do tej prezentowanej na renderach, zdobyłby wielu fanów, a sprzedaż Apple'a mogłaby wyraźnie wzrosnąć. My jesteśmy natomiast ciekawi Waszego zdania – zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)