reklama

Intel nie chce Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Intel podobnie jak wcześniej General Motors dołączyła do grona korporacji, które zrezygnują z całkowitej migracji na platformę Windows Vista. Takie informacje podał do wiadomości dziennik New York Times powołując się na rzekomo sprawdzonych informatorów.

Decyzja ta podjęta została ponoć po analizie kosztów i korzyści migracji do najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu, który swoją premierę miał już 18 miesięcy temu. Zarząd Intela planuje wstrzymać się z migracją do momentu wydania środowiska Windows 7, czyli do roku 2010. Pomimo tego, iż firma Intel korzysta z Visty w swoich pojedynczych oddziałach, to całkowita aktualizacja wszystkich stanowisk komputerowych do tego systemu operacyjnego nie wchodzi na chwilę obecną w grę i około 80 tys. pracowników nadal korzystać będą na swoich komputerach z Windowsa XP. Z badań przeprowadzonych przez analityków rynkowych wynika, iż około 30 procent klientów biznesowych decyduje się na "przeskoczenie" którejś z edycji systemu Windows. Zdaniem Michaela Silvera, analityka z firmy Gartner, w przypadku Visty takich właśnie przedsiębiorstw będzie o wiele więcej.

Jedną z głównych przyczyn braku zainteresowania Vistą przez duże firmy jest fakt, iż system ten posiada duże wymagania sprzętowe, co w dzisiejszych realiach wiąże się z gigantycznymi wydatkami, które przecież mogą zostać dużo lepiej zaplanowane.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama