r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Interaktywne kafelki zobaczymy także w webowym Outlooku?

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft właśnie testuje zmiany interfejsu swojej witryny internetowej Outlook.com, która integruje w sobie wiele usług tej firmy. Odświeżona zostanie niebawem nie tylko nazwa, ale również kafelki wyświetlane w menu zapewniającym dostęp do składników Office Online. Niektóre z nowości są już widoczne u niektórych użytkowników.

Najważniejsza ze zmian dotyczy przemianowania usługi na górnym pasku z Outlook.com na Outlook Mail. Zmianę tej nazwy można już zobaczyć także w najnowszej kompilacji Windows 10 dla telefonów, powinniśmy się więc spodziewać, że niebawem zawita i na inne wersje systemu. Najciekawsze z nowości zobaczymy jednak dopiero po kliknięciu ikony menu. Kafelek kierujący do poczty został rozszerzony, dodatkowo wyświetla powiadomienia o liczbie nieprzeczytanych wiadomości, ich autorach i tytułach. Interaktywne kafelki zadebiutowały w Windows 8 i Windows Phone 7, są także dostępne w nowej odsłonie menu start w Windows 10, a więc wprowadzenie ich do usługi internetowej wydaje się dobrym rozwiązaniem.

Nie tylko ten skrót stanie się interaktywny i zmieni swój wygląd. Microsoft zdecydował się na zmianę kolorystyki ikon odsyłających do kalendarza i kontaktów. W nowej wersji oba mają niebieskie tło, co jeszcze bardziej przypomina zmiany, jakie możemy zaobserwować w ostatnich kompilacjach Windows 10. Skrót do kalendarza wyświetla ponadto numer miesiąca i nazwę aktualnego dnia. Nie wiadomo, czy w przyszłości nie będzie zawierał także przypomnień o zbliżających się wydarzeniach. Korporacja usunęła również dopisek Online ze wszystkich skrótów do webowych składników pakietu Office, najprawdopodobniej mając na celu jeszcze większe przyzwyczajanie użytkowników do swojego nazewnictwa i jego ujednolicenie. Oprócz tego pojawił się kafelek do aplikacji Sway, która służy do tworzenia nieco nietypowych prezentacji.

r   e   k   l   a   m   a

Nie wszyscy testerzy zauważyli takie same zmiany, możliwe więc, że Microsoft wciąż bada opinie użytkowników i nie wybrał ostatecznej wersji zmienionego interfejsu. Choć zapewne nie każdy będzie ze zmian zadowolony, dają one nieco nadziei na to, że w tym roku usługi Microsoftu nareszcie staną się nieco bardziej spójne. Najważniejsze, że modyfikacje są wprowadzane równocześnie w systemie desktopowym, jego wersji mobilnej, ale także najważniejszych stronach internetowych firmy.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.