Nowości w Microsoft Edge: zmiany w kolekcjach i wyszukiwaniu

Nowości w Microsoft Edge: zmiany w kolekcjach i wyszukiwaniu
20.05.2020 20:22
MIcrosoft Edge zyska nowe funkcje, fot. Oskar Ziomek
MIcrosoft Edge zyska nowe funkcje, fot. Oskar Ziomek

Microsoft chwali się postępem prac dotyczących przeglądarki Edge. Podczas konferencji Build 2020 zapowiedziano wiele nowości, które spodobają się nie tylko użytkownikom, ale i twórcom stron. Internautów zainteresuje jednak przede wszystkim szybkie wyszukiwanie na bocznym panelu oraz nowe funkcje dotyczące kolekcji.

Jeśli chodzi o kolekcje, nowością jest integracja z serwisem Pinterest i opcja wysyłania zapisanych stron do programu OneNote, co stanowi uzupełnienie dostępnego tu wcześniej wysyłania do Worda i Excela oraz kopiowania. Wyszukiwanie na bocznym pasku pozwoli natomiast szybko sprawdzić definicje wyrazów – wystarczy zaznaczyć frazę kursorem, a następnie skorzystać z menu kontekstowego.

BUILD 2020: What's New from Microsoft Edge

Edge zmienia się także od strony technicznej. Administratorzy w organizacjach będą mogli dokładnie precyzować reguły synchronizacji danych dla pracowników. Twórców ucieszy natomiast możliwość osadzania WebView2 w aplikacjach (więcej pisaliśmy o tym w odrębnej publikacji), a także ulepszenia w zakresie obsługi aplikacji progresywnych. O wszystkich nowościach można przeczytać na blogu Windowsa.

Edge pojawi się na Linuksie

W kontekście Edge'a warto mieć także na uwadze, że najprawdopodobniej jeszcze w tym roku przeglądarka pojawi się także na Linuksie. Takie plany znane są od dawna, a teraz zostały dodatkowo potwierdzone. Podczas Builda 2020, Edge był widziany na Linuksie podczas jednej z prezentacji. Szczegóły opisywaliśmy w odrębnej publikacji.

Przeglądarkę Microsoft Edge na Windowsa i macOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)