W wyszukiwarce Google znajdziesz teraz także prywatne dane

W wyszukiwarce Google znajdziesz teraz także prywatne dane
Oskar Ziomek

27.05.2017 19:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google nie zwalnia kroku implementując w swojej wyszukiwarce kolejne funkcje. Nie tak dawno wspominaliśmy o trafiających do niej informacjach o wydarzeniach oraz nowych algorytmach, a już teraz mamy do czynienia z kolejną nowością. W Google pojawia się właśnie nowa zakładka Osobiste, która obok wyników wyszukiwania z Sieci, zdjęć, filmów i innych, wyświetli również nasze prywatne dane, między innymi z Gmaila, Map oraz Zdjęć Google.

To rozwiązanie, które może znacznie przyspieszyć wyszukiwanie przez nas maili, fotografii, bądź miejsc, które wcześniej odwiedziliśmy. Wszystkie te informacje są teraz agregowane w jednym widoku, który wystarczy przewinąć w pionie, by odkryć kolejne wyniki wyszukiwania. Podgląd Osobistych nie jest jednak domyślnie aktywny i widoczny na pasku. Aby go wyświetlić, trzeba rozwinąć menu Więcej i dopiero tam wybrać opisywaną opcję.

Obraz

Możliwe jest przy tym, że funkcja nie będzie na tę chwilę dostępna u wszystkich użytkowników, bo jak donoszą źródła, Google wprowadza ją do wyszukiwarki powoli. Nie są również znane żadne dodatkowe szczegóły, które pozwoliłyby przypuszczać o dalszej przyszłości nowej opcji i o tym, czy będzie jeszcze dodatkowo rozbudowywana.

Zakładka Osobistych wyników wyszukiwania trafia również do mobilnej wersji strony. Tutaj także jak na razie nie należy się obawiać, jeśli od razu nie będzie widoczna – być może znaleźliśmy się wśród użytkowników, którzy otrzymają nowość w późniejszym terminie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)