r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Internet kandydatem do pokojowego Nobla

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Włoskie wydanie magazynu Wired przedstawiło własną kandydaturę do tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla - jest nią... Internet.

Jak napisali w uzasadnieniu przedstawiciele Wired, Internet powinien dostać tę prestiżową nagrodę za duży wkład w promowanie dialogu i osiągania konsensusu w kwestiach demokracji. Kandydaturę globalnej sieci poparła już znana noblistka i działaczka na rzecz praw człowieka Szirin Ebadi oraz Umberto Veronesi, włoski chirurg ceniony ze względu na swój wkład w leczenie raka piersi.

Wired rozpoczął także kampanię "Internet dla Pokoju", która potrwa do września 2010. Dziennikarze magazynu w ramach akcji będą prezentować historie osób, które wykorzystując Internet próbowały zrobić coś konkretnego dla promowania pokoju i harmonii na świecie. Musimy patrzeć na Internet jak na pewną ogromną społeczność, w której kobiety i mężczyźni z całego świata (...) mogą współpracować i wymieniać wiedzę w sposób łamiący wszelkie bariery. Z tego powodu Internet może być traktowany jako "broń masowego budowania", gdyż pozwala niszczyć nienawiść i konflikty oraz propagować pokój i demokrację - powiedział Riccardo Luna, redaktor Wired Italy, komentując start akcji "Internet dla Pokoju".

r   e   k   l   a   m   a

Wydaje się raczej mało prawdopodobne, by Internet zdobył nagrodę Nobla, gdyż jest jedynie narzędziem w rękach osób walczących o przestrzeganie praw człowieka. Ostateczną decyzję Komitetu Noblowskiego poznamy w październiku.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.