reklama

JetClean 1.5.0.129

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

JetClean jest narzędziem do kompleksowej optymalizacji systemu Windows. Pozwala ono "niwelować" wszelakie problemy i zbędne dane tworzone podczas codziennej pracy z komputerem, które powodować mogą obniżenie jego wydajności.

Kiedy korzystamy z komputera, instalujemy i odinstalowujemy w systemie oprogramowanie lub przeglądamy zasoby Internetu na dysku twardym tworzona jest duża liczba zbędnych plików, które niepotrzebnie zajmują cenną przestrzeń dyskową i co gorsza wpływają na obniżenie wydajności komputera. Mowa tutaj nie tylko o tymczasowych plikach tworzonych przez różnego rodzaju aplikacje, przeglądarki internetowe itp., ale również błędne wpisy w rejestrze Windows (pozostałe po odinstalowanych programach) czy oprogramowaniu uruchamianym wraz z systemem operacyjnym.

Bardzo dobrym rozwiązaniem, pozwalającym w łatwy sposób oczyścić dysk twardy i system operacyjny ze wszystkich zbędnych komponentów jest JetClean. Jednym z jego głównych modułów jest narzędzie '1-Klik' kierowane w dużej mierze do niedoświadczonych użytkowników, którego działanie polega na automatycznym przeprowadzeniu dokładnej analizy zawartości komputera i usunięciu wszelakich wykrytych nieprawidłowości. Umożliwia ono m.in. oczyszczenie rejestru systemowego z błędnych i nieaktualnych wpisów, oczyszczanie dysku twardego ze zbędnych plików generowanych przez środowisko operacyjne oraz aplikacje, wykrywanie i naprawę niepoprawnych skrótów, a także optymalizację użycia pamięci RAM.

W ręce użytkownika trafia również zestaw kilku dodatkowych narzędzi, które dają użytkowniki możliwość odinstalowywania z systemu nieużywanych programów, zarządzanie komponentami uruchamianymi wraz z Windowsem i dostęp do szczegółowych informacji o podstawowych podzespołach w naszym komputerze. W płatnej wersji Pro dodatkowo spotkać się można funkcją defragmentacji rejestru systemowego oraz optymalizacji połączenie internetowego.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

darmowy, czytelny interfejs, szybko działa
brak
ocena użytkownika

Dobry program i dobrze czyści rejestr.Ja używam go wraz z CCleaner.Wszystkie te programy wspaniale się uzupełniają. Jeden po drugim zawsze coś znajduje i żaden z nich niczego mi nie zepsuł.

09.01.2016 22:33 | Recenzja do wersji 1.5.0.125
program darmowy i lekki; czytelny interfejs, bardzo prosta obsługa, szybkość działania, dokładność czyszczenia
adware (?); po czyszczeniu Win10: konieczność grzebania w ustawieniach w celu ponownego wyboru programów domyślnych do większości rozszerzeń
ocena użytkownika

Od razu spodobała mi się prostota interfejsu JetCleana - faktycznie wszystko można zrobić za pomocą jednego kliknięcia, wybierając np. opcję "Skanuj i napraw". Oczywiście jeszcze przed samym procesem skanowania możemy podjąć decyzję, co pominąć, a czego nie (gdy chcemy np. zrezygnować z czyszczenia RAM-u lub przeczyścić tylko skróty albo usunąć tylko wybrane elementy z działu "Czyść Windows"). Sprzątanie jest szybkie, ale bardzo dokładne - JetClean usunął mi m.in. skróty do dokumentów sprzed pół roku, o których już zdążyłam zapomnieć. Znalazł też trochę śmieci w pamięci RAM, aczkolwiek nie zauważyłam, by praca mojego komputera jakoś znacząco się dzięki temu poprawiła.

Znalazłam też niestety parę minusów. Po pierwsze, instalator pobrany ze strony producenta jest domyślnie blokowany przez przeglądarkę jako oprogramowanie reklamowe/potencjalnie niebezpieczne i muszę go odblokować "na własne ryzyko". Po drugie, czegokolwiek bym nie odznaczyła w opcjach JetCleana, to i tak po każdym sprzątaniu z kategorii "Czyszczenie rejestru" i "Czyszczenie Windowsa" muszę na nowo wybierać programy domyślne do większości rozszerzeń. Dodam, że używam Windowsa 10, nie wiem, czy ten problem dotyczy też innych systemów operacyjnych. Po trzecie, na pewno przydałoby się poszerzenie bazy programów, które czyści JetClean (chodzi o zaimplementowanie czegoś w stylu CCEnhancera). Szkoda by było, gdyby się okazało, że produkt firmy BlueSprig, Inc. faktycznie nie jest już rozwijany (ostatnia aktualizacja pojawiła się w czerwcu 2013 r.).

Ogólnie rzecz ujmując: JetClean to wygodny i lekki program, który bardzo dobrze współgra z CCleanerem. Ma kilka niedociągnięć, ale na pewno poleciłabym go znajomym.

4/5

30.12.2015 18:03 | Recenzja do wersji 1.5.0.125
reklama

Komentarze

0 nowych
PZwitam   1 #108 11.06.2018 19:19

Wspomnę, że po zeskanowaniu systemu Malwarebytes system doszedł do prawidłowej wręcz pracy. Myślę, że program źle jest napisany i to z tego powodu po czasie zaczyna psuć rygorystycznie system.

  #107 06.03.2018 10:10

Kanabinol to nie jest nasz Ccleaner tylko do wyboru dla wszystkich . Już pisałem w wypowiedzi poniżej ,że w Windows 10 to ostrożnie i z namysłem z pobieraniem i wgrywaniem programów ,rozszerzeń ,dodatków spoza systemu oryginalnego czy fabrycznego Windowsa 10 . Microsoft nie zaleca instalowanie zewnętrznych programów czyszczących to nie znaczy ,że nie są instalowane bo są instalowane przez niektórych internautów . Ja mam Windows 7 i przerabiałem rożne programy do czyszczenia i optymalizacji początkowo z pozycji laika i nie miałem większych problemów ,gdyż Windows 7 trudniej jest zepsuć dodatkowymi programami i programy są bardziej zgodne, kontambilne .Nawet jak coś było nie tak w siódemce to problem jest z reguły odwracalny bez pomocy fachowca a w Windows 10 gdy namieszasz to możesz sam nie dać rady naprawić to co zepsułeś. Owszem poszukiwanie wiedzy jest zalecane.

  #106 04.02.2018 16:23

Witam. Zainstalowalem ten wasz cleaner i gdy po skanowaniu i naprawianiu bledow uruchomilem komuter ponownie i nic sie nie dzieje. Uruchamia sie tylko do poziomu czarnej tapety i kursora i nie reaguje na jakies komendy typu crtl+alt+del/esc ani prawy przycisk myszy ani nic. Nie potrafie wlaczyc trybu awaryjnego bez korzystania z paska start. Mam windows 10 pro i chcialbym ocalic moj komputer od utraty danych

  #105 14.08.2017 09:13

Już pisałem ,że Windows 10 jest bardziej do popsucia przez tego typu narzędzia, dodatki do czyszczenia lub podobne programy do optymalizacji. Natomiast Windows 7 przyjmie wszystko w większości a odwrotnie w Windows 10 przyjmie mniej i trudniej siódemkę zepsuć różnymi programami ,dodatkami ,poprawiaczami . To co pisał " Proszę o szybką pomoc (niezalogowany) #101 17.02.2017 15:32 " - jest tego przykładem . Wniosek dziesiątka jest tak zrobiona aby miała to co potrzebne w sobie i wszelkie dodatkowe programy były bezużyteczne lub szkodliwe . Producent dąży do tego aby Windows 10 był samowystarczalny i bardziej podlegający kontroli i odporniejszy na próby zmniejszania inwigilacji różnymi dodatkami do maskowania komputera . Nie zalecam stosować w Windows 10 różnych dodatkowych narzędzi szczególnie gdy jesteś laikiem , nie potrafisz obsługiwać programu ,nie wiesz co usunąć a co zostawić lub liczysz ,że program zrobi wszystko za ciebie. Zresztą sporo dodatków ,programów do dziesiątki po prostu nie nadaje się a siódemka ma spory ich wybór i to jest fakt.

  #104 14.06.2017 08:35

@Proszę o szybką pomoc (niezalogowany): Też mam ten problem. HALP

Hawaya   1 #103 15.05.2017 00:59

Użytkuję ten program od ponad pół roku i nic złego się nie dzieje. Dobrze czyści, choć SpyHunter wykazał ten program jako robaka (zresztą znalazł mi kilka innych, błędnie zinterpretowanych jako robaki ) - SpyHunter wyleciał, JetClean został, wspomagany ccleanerem (jakoś się uzupełniają :).

  #102 27.04.2017 21:14

Przestrzegam przed pobraniem! Właśnie przeskanowałem tego szpiega programem Virus Total a wynik jest powalający 21/60.

  #101 17.02.2017 15:32

Po użyciu tego programu na Windows 10 Home nie mogę się zalogować, pojawia mi się ten wygaszacz, ale nie chce przejść do ekranu logowania. W trybie awaryjnym nie ma go też, tylko czarny ekran, co robić? Tylko nie instalacja na nowo. Przywracanie ostatniej konfiguracji kończy się błędem.

  #100 08.01.2017 14:48

:)

Autor edytował komentarz.
  #99 09.11.2016 15:54

kanean aktualizuj winde,u mnie takiego problemu nie ma no chyba że posiadasz piracką winde 10

  #98 11.10.2016 14:09

Program dobry.Tylko którą opcję odznaczyć, aby za każdym razem nie trzeba był w win 10 ustawiać programów domyślnych dla wszystkich aplikacji????

  #97 25.09.2016 09:51

Pobralam opere i nie dziala,jaka jest przyczyna?

  #96 12.09.2016 02:05

przed zainstalowaniem uzycie ramu w granicach 20%Ram po przestal spadac do wartosci poczatkowej i utrzymywal sie w okolo 60 % sadze ze jest zainfekowany, ten program jest zakazony wirusami

Kisielek   12 #95 05.08.2016 12:22

@Anonim (niezalogowany): Link z MajorGeeks pokazuje datę 21luty2016 Proszę: http://www.majorgeeks.com/files/details/jetclean.html

Jotka   2 #94 20.07.2016 09:35

Zainstalowałem go, odpaliłem i... byłem w szoku. Znalazł kilkaset wpisów i parę tysięcy pozostałości po programach dawno temu usuniętych. Co ciekawe pozostałości te były niewidoczne dla innych programów.

  #93 02.06.2016 11:51

Ja używam wersję portable,tam nie ma dodatków.

ogórkowy   8 #92 08.05.2016 12:44

Super program znalazł w rejestrze wpisy po programach, których nie znalazł ccleaner, privazer.

  #91 11.03.2016 14:37

na stronie producenta jest lik z 2012 roku tu aktualizacja z 2016r i nie na windows10 - to chyba jakaś lipa

  #90 11.03.2016 12:05

"Zgłoszone niechciane oprogramowanie!

Strona download.bluesprig.com została zgłoszona jako zawierająca niechciane oprogramowanie i została zablokowana zgodnie z ustawieniami bezpieczeństwa.

Witryny zawierające niechciane oprogramowanie próbują nakłonić do instalacji programów mogących wprowadzać w błąd i wpływać na system operacyjny w nieoczekiwany sposób."

To ja podziękuję temu programowi...

maciekk26   14 #89 26.02.2016 10:48

Na Win 10 nie sprawia problemów? użyłem go trochę tego było więc zobaczymy zresztą Win 8 jest taki jak 10 więc problemów nie powinno być.

Autor edytował komentarz.
reklama