JetClean JetClean 1.5.0.129

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

JetClean jest narzędziem do kompleksowej optymalizacji systemu Windows. Pozwala ono "niwelować" wszelakie problemy i zbędne dane tworzone podczas codziennej pracy z komputerem, które powodować mogą obniżenie jego wydajności.

Kiedy korzystamy z komputera, instalujemy i odinstalowujemy w systemie oprogramowanie lub przeglądamy zasoby Internetu na dysku twardym tworzona jest duża liczba zbędnych plików, które niepotrzebnie zajmują cenną przestrzeń dyskową i co gorsza wpływają na obniżenie wydajności komputera. Mowa tutaj nie tylko o tymczasowych plikach tworzonych przez różnego rodzaju aplikacje, przeglądarki internetowe itp., ale również błędne wpisy w rejestrze Windows (pozostałe po odinstalowanych programach) czy oprogramowaniu uruchamianym wraz z systemem operacyjnym.

Bardzo dobrym rozwiązaniem, pozwalającym w łatwy sposób oczyścić dysk twardy i system operacyjny ze wszystkich zbędnych komponentów jest JetClean. Jednym z jego głównych modułów jest narzędzie '1-Klik' kierowane w dużej mierze do niedoświadczonych użytkowników, którego działanie polega na automatycznym przeprowadzeniu dokładnej analizy zawartości komputera i usunięciu wszelakich wykrytych nieprawidłowości. Umożliwia ono m.in. oczyszczenie rejestru systemowego z błędnych i nieaktualnych wpisów, oczyszczanie dysku twardego ze zbędnych plików generowanych przez środowisko operacyjne oraz aplikacje, wykrywanie i naprawę niepoprawnych skrótów, a także optymalizację użycia pamięci RAM.

W ręce użytkownika trafia również zestaw kilku dodatkowych narzędzi, które dają użytkowniki możliwość odinstalowywania z systemu nieużywanych programów, zarządzanie komponentami uruchamianymi wraz z Windowsem i dostęp do szczegółowych informacji o podstawowych podzespołach w naszym komputerze. W płatnej wersji Pro dodatkowo spotkać się można funkcją defragmentacji rejestru systemowego oraz optymalizacji połączenie internetowego.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy, czytelny interfejs, szybko działa
brak
ocena użytkownika
09.01.2016 22:33 • Recenzja do wersji 1.5.0.125

Dobry program i dobrze czyści rejestr.Ja używam go wraz z CCleaner.Wszystkie te programy wspaniale się uzupełniają. Jeden po drugim zawsze coś znajduje i żaden z nich niczego mi nie zepsuł.

program darmowy i lekki; czytelny interfejs, bardzo prosta obsługa, szybkość działania, dokładność czyszczenia
adware (?); po czyszczeniu Win10: konieczność grzebania w ustawieniach w celu ponownego wyboru programów domyślnych do większości rozszerzeń
ocena użytkownika
30.12.2015 18:03 • Recenzja do wersji 1.5.0.125

Od razu spodobała mi się prostota interfejsu JetCleana - faktycznie wszystko można zrobić za pomocą jednego kliknięcia, wybierając np. opcję "Skanuj i napraw". Oczywiście jeszcze przed samym procesem skanowania możemy podjąć decyzję, co pominąć, a czego nie (gdy chcemy np. zrezygnować z czyszczenia RAM-u lub przeczyścić tylko skróty albo usunąć tylko wybrane elementy z działu "Czyść Windows"). Sprzątanie jest szybkie, ale bardzo dokładne - JetClean usunął mi m.in. skróty do dokumentów sprzed pół roku, o których już zdążyłam zapomnieć. Znalazł też trochę śmieci w pamięci RAM, aczkolwiek nie zauważyłam, by praca mojego komputera jakoś znacząco się dzięki temu poprawiła.

Znalazłam też niestety parę minusów. Po pierwsze, instalator pobrany ze strony producenta jest domyślnie blokowany przez przeglądarkę jako oprogramowanie reklamowe/potencjalnie niebezpieczne i muszę go odblokować "na własne ryzyko". Po drugie, czegokolwiek bym nie odznaczyła w opcjach JetCleana, to i tak po każdym sprzątaniu z kategorii "Czyszczenie rejestru" i "Czyszczenie Windowsa" muszę na nowo wybierać programy domyślne do większości rozszerzeń. Dodam, że używam Windowsa 10, nie wiem, czy ten problem dotyczy też innych systemów operacyjnych. Po trzecie, na pewno przydałoby się poszerzenie bazy programów, które czyści JetClean (chodzi o zaimplementowanie czegoś w stylu CCEnhancera). Szkoda by było, gdyby się okazało, że produkt firmy BlueSprig, Inc. faktycznie nie jest już rozwijany (ostatnia aktualizacja pojawiła się w czerwcu 2013 r.).

Ogólnie rzecz ujmując: JetClean to wygodny i lekki program, który bardzo dobrze współgra z CCleanerem. Ma kilka niedociągnięć, ale na pewno poleciłabym go znajomym.

4/5