reklama

KDE 4.0 RC2 już jest!

Strona główna Aktualności

O autorze

Zespół tworzący KDE 4.0 szczęśliwe ogłosił wydanie drugiej wersji kandydującej jednej z najbardziej oczekiwanych premier przyszłego roku przez społeczność Linux.

Wraz z wydaniem KDE 4.0 RC2, deweloperzy mają nadzieję zebrać jak największą liczbę komentarzy i raportów błędów tak by móc dopracować środowisko przed oficjalną premierą. Jak zapewniają, to od społeczeństwa KDE zależy czy wersja 4.0 będzie stabilna, użyteczna i gotowa do codziennej pracy. Nowa wersja RC2 przynosi ze sobą sporą ilość udoskonaleń w stosunku do wszystkich poprzednich wersji.

Podobnie jak w przypadku poprzednich wersji KDE 4.0 testowaliśmy również RC2 i z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że "Coenig" funkcjonuje stabilnie, większość aplikacji uruchamia się i działa bezproblemowo w tym Konqueror, KOffice, KDevelop, Amarok, Systemsettings czy Krita.

Więcej informacji na temat KDE 4.0 RC2 można znaleźć na stronie projektu. Aby zapoznać się z możliwościami najnowszej wersji środowiska wystarczy pobrać obraz systemu "KDE Four Live" CD bazującego na dystrybucji openSUSE.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama