Android Studio 4.0 do pobrania. Jest łatwiejsze programowanie animacji i podgląd layoutów

Strona głównaAndroid Studio 4.0 do pobrania. Jest łatwiejsze programowanie animacji i podgląd layoutów
01.06.2020 16:45
Android Studio 4.0 jest dostępny do pobrania, fot. Oskar Ziomek
Android Studio 4.0 jest dostępny do pobrania, fot. Oskar Ziomek
bEihSRly

Programiści aplikacji na Androida mogą już od kilku dni korzystać z Android Studio 4.0. Wprowadzono w nim kilka istotnych nowości, które uprzyjemnią tworzenie aplikacji i pomogą szybciej je dopasowywać do wielu urządzeń jednocześnie. Jedną z kluczowych zmian jest nowy edytor ruchu, w którym możliwe jest kontrolowanie animacji w tworzonych programach.

bEihSRkR

Nowy interfejs Motion Editora pozwala na jednoczesne edytowanie i podgląd tworzonych ruchów obiektów, co pozwala szybko stworzyć pożądany kod dotyczący animacji. Edycja opiera się między innymi na opisywaniu przejść i wskazywaniu kluczowych klatek. Nowością jest także zaktualizowany inspektor, który przyda się z kolei na etapie debugowania.

What's new in Android Studio 4.0

Inna istotna nowość to widok walidacji layoutów. Pozwala szybko podejrzeć, jak dana aplikacja będzie wyglądać na różnych urządzeniach z Androidem, a w praktyce sprzętach z ekranami o różnych proporcjach i wielkości. To kluczowe, aby bez zbędnej zwłoki tworzyć programy od razu dopracowane pod kątem różnego rodzaju sprzętów.

bEihSRkT

Do tego dochodzą kolejne zmiany w interfejsie narzędzia do zarządzania mocą procesora oraz wiele zmian "pod maską", o wszystkich można przeczytać na blogu dla deweloperów Androida.

Android Studio na Windowsa i macOS-a jest dostępne w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEihSRlP