Android Studio 4.0 do pobrania. Jest łatwiejsze programowanie animacji i podgląd layoutów

Android Studio 4.0 do pobrania. Jest łatwiejsze programowanie animacji i podgląd layoutów

Android Studio 4.0 jest dostępny do pobrania, fot. Oskar Ziomek
Android Studio 4.0 jest dostępny do pobrania, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
01.06.2020 16:45

Programiści aplikacji na Androida mogą już od kilku dni korzystać z Android Studio 4.0. Wprowadzono w nim kilka istotnych nowości, które uprzyjemnią tworzenie aplikacji i pomogą szybciej je dopasowywać do wielu urządzeń jednocześnie. Jedną z kluczowych zmian jest nowy edytor ruchu, w którym możliwe jest kontrolowanie animacji w tworzonych programach.

Nowy interfejs Motion Editora pozwala na jednoczesne edytowanie i podgląd tworzonych ruchów obiektów, co pozwala szybko stworzyć pożądany kod dotyczący animacji. Edycja opiera się między innymi na opisywaniu przejść i wskazywaniu kluczowych klatek. Nowością jest także zaktualizowany inspektor, który przyda się z kolei na etapie debugowania.

What's new in Android Studio 4.0

Inna istotna nowość to widok walidacji layoutów. Pozwala szybko podejrzeć, jak dana aplikacja będzie wyglądać na różnych urządzeniach z Androidem, a w praktyce sprzętach z ekranami o różnych proporcjach i wielkości. To kluczowe, aby bez zbędnej zwłoki tworzyć programy od razu dopracowane pod kątem różnego rodzaju sprzętów.

Do tego dochodzą kolejne zmiany w interfejsie narzędzia do zarządzania mocą procesora oraz wiele zmian "pod maską", o wszystkich można przeczytać na blogu dla deweloperów Androida.

Android Studio na Windowsa i macOS-a jest dostępne w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)