r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kalendarz Google

Strona główna Android Akcesoria Kalendarze i zadania

Kalendarz Google to aplikacja, dzięki której użytkownik smartfonu lub tabletu z systemem Android nie zapomni o żadnym istotnym wydarzeniu, spotkaniu, zadaniu lub sprawie do załatwienia. Aplikacja pozwala na synchronizację danych terminarza z innymi urządzeniami, a także wyświetlanie danych zapisanych w urządzeniu. Obecnie stanowi ona nie tylko kalendarz, ale również podręcznego asystenta.

Galeria programu

Podstawową funkcją kalendarza Google jest integracja z kontami założonymi w tej firmie i synchronizacja danych z kalendarzem dostępnym w ramach usługi Gmail. Domyślnie program synchronizuje główne konto, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać następne. Aplikacja obsługuje ponadto dane z innych kalendarzy np. pobieranych w ramach firmowego konta Exchange, a także zapisanych lokalnie na urządzeniu poprzez aplikacje przygotowane przez producentów sprzętu. Zaletą terminarza stworzonego przez Google ma być funkcja asystenta: dzięki integracji z Gmailem, pozwala on łatwiej i szybciej zapanować nad zadaniami do wykonania, sam rozpoznaje wydarzenia pojawiające się w mailach i zapisuje je do kalendarza.

Kalendarz został wykonany zgodnie z ideą interfejsu Material Design: większość elementów jest spłaszczona, a kolory są proste i ograniczone, co pozwolą uzyskać duża czytelność i skupienie na treści. Główny widok przedstawia harmonogram wydarzeń na najbliższy czas. Możliwe jest przełączanie się na widok pojedynczego dnia, widok 5-dniowy, a także wyszukiwanie zadań w całym kalendarzu. Problemu nie stanowi również rozwinięcie widoku całego miesiąca. Wysuwany panel boczny pozwala na przełączanie się pomiędzy różnymi kalendarzami, a także skonfigurowanie aplikacji. Program umożliwia dodawanie, jak i edycje już istniejących wydarzeń. Każde z nich może zostać przypisane do innego kalendarza, posiadać własny czas startu i zakończenia, a nawet być powtarzane. Użytkownik może skonfigurować lokalizację zadania (program podpowiada miejsca), a także zaprosić do niego inne osoby. Każde z zadań może zostać opatrzone dodatkowo notatką, wieloma różnymi przypomnieniami (zarówno w formie powiadomień z alarmem, jak i mailem), a także własnym kolorem.

Ustawienia aplikacji umożliwiają skonfigurowanie pierwszego dnia tygodnia, wybór strefy czasowej, a także wybór globalnych powiadomień. Możliwe jest również odgórne ustawienie każdego z kalendarzy, aby zadania do niego dodawane posiadały zbiorcze ustawienia. Kalendarz Google jest dostępny w polskiej wersji językowej zupełnie za darmo. Oferuje on jeden widget widoku harmonogramu do umieszczenia na pulpicie.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kalendarz Google: nowy wygląd Material Design może testować każdy

20
INTERNET 18.10.2017 | Maciej Olanicki

Użytkownicy Kalendarza Google po latach doczekali się nowego wyglądu aplikacji webowej. Kalendarz był jednym z ostatnich produktów firmy, który pod względem budowy interfejsu i jego wyglądu wyznawał standardy bliższe pierwszej dekadzie XX wieku. To się właśnie zmienia, a z nowego wylądu Kalendarza, mimo że nie jest on na razie dostępny w wersji stabilnej, może korzystać każdy. Jak zauważa Corvin Davenport, aby rozpocząć korzystanie z nowego Kalendarza Google, należy do niego przejść poprzez link z parametrem ?new_calendar_optin=true. Wówczas wymuszone zostanie wyświetlenie przycisku…

Nowość w Kalendarzu Google – od teraz pozwala stawiać sobie Cele

51
OPROGRAMOWANIE 13.04.2016 | Maciej Olanicki

Przydatna nowa funkcja trafiła do nowej wersji Kalendarza Google. Służy ona oczywiście lepszej organizacji pracy i czasu w ogóle, jednak tym razem Google przygotowało coś, co ma przydać się przede wszystkim życiu osobistemu. Do Kalendarza trafiły bowiem Cele, dzięki którym smartfon ma być przydatny także podczas wyrabiania w użytkowniku nawyków, obowiązkowości. Google w w oficjalnym komunikacie podaje wśród czynności, do których przydają się Cele na przykład naukę języków obcych, jogę czy bieganie. Z podobnymi możliwościami mamy do czynienia między innymi w aplikacji HabitBull. Dodać nowy…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 25.05.2017 12:18
Bander zwierz   9 #1 08.09.2016 04:49

Ciągle brak mi konfigurowalne widżetu. Albo przynajmniej jeszcze jednego z widokiem całego miesiąca.

[edit] OK. Już jest widżet z widokiem miesiąca

Autor edytował komentarz w dniu: 31.05.2017 15:29
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.