r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kalendarz Google: nowy wygląd Material Design może testować każdy

Strona główna AktualnościINTERNET

Użytkownicy Kalendarza Google po latach doczekali się nowego wyglądu aplikacji webowej. Kalendarz był jednym z ostatnich produktów firmy, który pod względem budowy interfejsu i jego wyglądu wyznawał standardy bliższe pierwszej dekadzie XX wieku. To się właśnie zmienia, a z nowego wylądu Kalendarza, mimo że nie jest on na razie dostępny w wersji stabilnej, może korzystać każdy.

Jak zauważa Corvin Davenport, aby rozpocząć korzystanie z nowego Kalendarza Google, należy do niego przejść poprzez link z parametrem ?new_calendar_optin=true. Wówczas wymuszone zostanie wyświetlenie przycisku pozwalającego na wyświetlanie nowego interfejsu. Warto jednak zauważyć, że po powrocie do korzystania z Kalendarza pod zwyczajnym adresem, zachowany zostanie dotychczasowy wygląd.

Kalendarz Google w Material Design to bynajmniej nie tylko kosmetyczne poprawki wyglądu i animacje, które mają wpłynąć pozytywnie na wrażenia użytkownika. Otrzymuje on także nowe możliwości, jak na przykład formatowanie tekstu i osadzanie linków w zaproszenaich, czy – co zapowiada się na naprawdę przydatną funkcję – możliwość przeglądania widoku dnia z różnych kalendarzy obok siebie, w czytelnych kolumnach. Możliwości nowej funkcji prezentuje poniższa animacja.

r   e   k   l   a   m   a

gif

Dobrze zapowiada się także menu Znajdź czas. Po utworzeniu wydarzenia, możliwe jest nie tylko określenie jego daty. Użytkownik ma także dostęp do menu, które w czytelnym podglądzie umożliwi mu przejrzenie planu na inne terminy i – jeśli sprawa nie wymaga pośpiechu – upchnięcie jej w grafiku. Nie jest jeszcze jasne, kiedy nowy Kalendarz Google będzie dostępny dla wszystkich, warto jednak na niego czekać – nie tyle ze względu na ładny wygląd, co na nowy ergonomiczny interfejs i przydatne nowe funkcje.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.