Kalkulator, ortografia, rozwiązania zadań – najlepsze aplikacje dla uczniów

Strona główna Aktualności
Najlepsze aplikacje dla uczniów
Najlepsze aplikacje dla uczniów

O autorze

Wielu uczniów w swojej wyprawce na nowy rok szkolny znajdzie smartfon. To nieocenione narzędzie do rozrywki i kontaktu ze znajomymi można wykorzystać także do nauki matematyki, ortografii i jako pomoc w poszukiwaniu cennych informacji. Oto kilka aplikacji, które w tym pomogą.

Kujon, Kujon Junior i Kujon Trzecioteścik – gry dla uczniów podstawówek

Gry z serii „Kujon” to bardzo przyjemne dla oka gry edukacyjne, uczące ortografii, rozpoznawania synonimów i antonimów, podstawowych obliczeń oraz odczytywania godziny z zegara ze wskazówkami, co wydaje mi się umiejętnością zanikającą. Kujona polecam przede wszystkim uczniom trzeciej i czwartej klasy podstawowej, Kujon Junior kierowany jest do zaczynających szkołę.

Najnowsza gra w zestawie to Kujon Trzecioteścik, przygotowujący do testu z języka polskiego i matematyki, przeprowadzanego w trzeciej klasie podstawówki. Zadania obejmują czytanie ze zrozumieniem, odróżnianie części zdania i części mowy, rozwiązywanie zadań z treścią, podstawowe działania w zakresie do 100 i tym podobne. Za darmo dostępne jest demo aplikacji z 17 zadaniami, pełna wersja ma ich ponad 200 i kosztuje 10 zł.

Aplikacje Kujon – Ortografia i matematyka, Kujon Trzecioklasista oraz Kujon Junior znajdziesz w naszej bazie w dziale Android → Edukacja i nauka → Gry i programy dla dzieci.

Ortografia PL – pokonaj najtrudniejsze dyktando

Ortografia PL to darmowa aplikacja, w której można ćwiczyć umiejętność poprawnego pisania. Aplikacja ułatwia poznawanie zasad pisowni – przy każdym ze słów znajduje się uzasadnienie konkretnego przypadku użycia ż-rz, ch-h albo u-ó.

Słowa często pisane błędnie będą pojawiać się częściej podczas gry. To powinno pomóc szybciej zapamiętać prawidłową pisownię. Każde słowo może odczytać syntezator mowy, co ułatwia przygotowanie do dyktanda.

Ortografia PL działa na Androidzie.

Wszystko-w-jednym Kalkulator

Zwykły kalkulator znajdzie się na każdym smartfonie. Jeśli potrzebujesz czegoś więcej, Wszystko-w-jednym Kalkulator na pewno ma taką funkcję. Można w nim wykonywać proste działania, rysować wykresy funkcji, rozwiązywać układy równań, wykonywać działania na ułamkach i procentach, stosować prawo Ohma, konwertować jednostki, obliczać pola i objętości figur i brył i wiele innych. Do tego aplikacja ma kilka kolorowych skórek i pełną historię operacji.

Aplikację Wszystko-w-jednym Kalkulator znajdziecie w naszej bazie aplikacji dla Androida.

Odrabiamy.pl – jeśli masz zbiór zadań

Nie zachęcam do przepisywania rozwiązań zadań bez zastanowienia się nad treścią. Jeśli jednak nie jesteś pewien swojego rozwiązania, możesz je sprawdzić w aplikacji Odrabiamy.pl. Zawiera ona listę zbiorów zadań oraz odpowiedzi na zawarte w nich pytania z programu szkoły podstawowej i liceum. Posiadane podręczniki można łatwo odnaleźć, skanując ich kody kreskowe w aplikacji.

Aplikacja Odrabiamy.pl została wydana dla Androida. Kilka zbiorów zadań można sprawdzić za darmo, większość jest dostępna w abonamencie. Ceny nie są wygórowane, ale warto sprawdzić, czy w aplikacji znajdują się wszystkie potrzebne zbiory.

Odrabiamy.pl działa także w przeglądarce. Na stronie, poza odpowiedziami, znajdują się kalkulatory, pomagające rozwiązać działania pisemne, równania liniowe i kwadratowe, znaleźć największy wspólny dzielnik, działać na ułamkach i rozwiązywać układy równań.

© dobreprogramy
s