Kanadyjska policja przegrywa z cyberprzestępcami

Strona główna Aktualności

O autorze

Canadian Association of Police Boards (CAPB) przyznało, bazując na w wynikach swoich statystyk, iż przestępstwa internetowe są najszybciej rozwijającą się "gałęzią" przestępczości w Kanadzie.

Ofiarą cyberprzestępców padło w tym kraju niemalże połowa ankietowanych, choć jedynie 30 procent z nich zdecydowało się zgłosić ten fakt na policji. Badania wskazują również znaczący wzrost cyberprzestępczości w ciągu sześciu ostatnich lat.

Przeciętny obywatel staje się coraz częściej ofiarą ataków przeprowadzanych przez Internet. W Sieci jest on bardziej zagrożony niż we własnym domu czy na ulicy - ostrzega Ian Wilms, prezes Canadian Association of Police Boards. Nawet jeśli ktoś nie posiada komputera, informacje o nim mogą znajdować się na czyimś komputerze, lub w jakiejś organizacji, która właśnie pada ofiarą ataku - dodaje. Obecnie przestępcy mają przewagę, a za każdym razem przepaść między nami się powiększa.

Wilms przyznaje, że cyberprzestępstwa stały się w Kanadzie większym problemem, aniżeli narkotyki. Co gorsza, ta niechlubna statystyka ciągle rośnie. Raport sugeruje stworzenie dedykowanej jednostki zwalczającej wyłącznie przestępstwa internetowe w Kanadzie.

© dobreprogramy

Komentarze