r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Keynote 7.1

Strona główna Mac Biuro Edytory tekstów

Keynote to najbardziej rozpoznawalny z programów biurowych firmy Apple – to w nim od lat tworzone są prezentacje, które możemy oglądać podczas premier nowych iPhone'ów czy rozpoczęcia WWDC. Obsługa programu jest bardzo prosta, a dostarczone z nim szablony zagwarantują wysoką jakość prezentacji i dostarczą ciekawe efekty wizualne.

Wraz z programem dostaniemy 30 szablonów prezentacji. Po wybraniu jednego z nich wystarczy podmienić treść slajdów i ewentualnie dodać własne wykresy, tabele, filmy, listy, kształty i obrazy. Narzędzia do ich edycji są bardzo intuicyjne i nawet początkujący użytkownicy sobie z nimi poradzą. Warto tu zaznaczyć, że wykresy mogą być interaktywne, co uatrakcyjni wizualizowane dane. Prezentacje są synchronizowane z iCloud, dzięki czemu można je otwierać także na innych urządzeniach i w przeglądarce.

W harmonijnym rozmieszczaniu elementów na slajdach pomogą precyzyjne prowadnice. Po umieszczeniu treści na slajdach można skorzystać z dodatkowych narzędzi, pozwalających na maskowanie obrazów czy poprawienie kolorów zdjęć. Z pomocą narzędzia do sterowania kanałem alfa obrazów można szybko i elegancko usunąć tło ze zdjęć. Między slajdami zaś można umieścić wysokiej jakości animacje przejścia. Tu warto zwrócić uwagę na efekt Magic Move, który animuje i przekształca grafiki w sposób zależny od zawartości sąsiadujących ze sobą slajdów.

Keynote ma możliwość wyświetlania prezentacji nawet na 6 ekranach (lub rzutnikach). Z jego pomocą można także tworzyć interaktywne aplikacje dla kiosków. Prezentacjami można sterować za pomocą aplikacji Keynote dla iPhone'ów i iPadów. Ponadto prezentację można wydrukować na kilka sposobów oraz zapisać w formatach Microsoft PowerPoint, PDF, QuickTime, HTML i jako seria obrazów.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Już można pobrać trzecią betę OS X 10.11.2 i nowe programy z pakietu iWork

8
12.11.2015  •  Michał Sokołowski

Firma Apple zaktualizowała swoje programy biurowe oraz udostępniła trzecią wersję beta systemu OS X 10.11.2 El Capitan. System trafił w ręce publicznych testerów dzień po tym, jak dostęp do niego otrzymali deweloperzy. Zmiany, jakie wnosi, to głównie poprawki wydajności. Apple prosi testerów o zwrócenie szczególnej uwagi na działanie Kalendarza, Maila, Notatek, aplikacji Zdjęcia, wyszukiwarki Spotlight oraz Wi-Fi. Ostatnio aktualizacje wersji beta są udostępniane raz w tygodniu i zazwyczaj wnoszą kolejne poprawki tych samych funkcji i aplikacji. Użytkownicy zarejestrowani w programie…

Programy biurowe Apple'a dogoniły systemy operacyjne, webowy iWork wyszedł z bety

18
16.10.2015  •  Anna Rymsza

Programy Pages, Numbers i Keynote, które dawniej wchodziły w skład pakietu biurowego iWork firmy Apple, zostały zaktualizowane, zarówno w wersjach mobilnych, jak i dla Maków. Nowe programy są w stanie w pełni wykorzystać możliwości nowych iPhoneów, na Makach zaś wykorzystują możliwości wprowadzone w OS X 10.11 El Capitan. Ponadto webowe narzędzia pozbyły się etykietki z napisem beta. Aplikacje mobilne zostały wydane w wersji 2.6. Aktualizacja przynosi między innymi obsługę gestu Slide Over w systemie iOS 9, podzielonego widoku oraz trybu „obraz w obrazie” na iPadzie Air 2, iPadzie mini 4 i…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.