Kodek H.264 w odtwarzaczu QuickTime

Strona główna Aktualności

O autorze

Apple zapowiedziało włączenie kodeka H.264/Advanced Video Codec do najnowszej wersji swojego odtwarzacza multimediów QuickTime, który pojawi się w przyszłym roku.

Kodek, który uzyskał certyfikację DVD Forum na wykorzystanie w formacie High Definition DVD, opracowany został przez Motion Picture Expert´s Group (MPEG) i Międzynarodową Unię Telekomunikacyjną (International Telecommunication Union). Apple zaprezentowało już działanie kodeka H.264 na kwietniowym pokazie NAB 2004 w Las Vegas. Jak wyjaśnił wiceprezes Apple ds. marketingu, Phil Schiller, Apple wspiera kodek H.264 z powodu jego wysokiej jakości oraz tego, że opiera się on na otwartych standardach.

Kodek pozwala na przetwarzanie różnego rodzaju obrazów, od tych pochodzących z telefonów 3G do wysokiej jakości obrazów telewizyjnych i wideo. W Las Vegas Apple zaprezentowało możliwości kodeka odtwarzając film na komputerze Power Mac G5 w pełnej rozdzielczości HD (1920 x 1080 24p) przy szerokości pasma pomiędzy 6,8 a 8MBps.

Odtwarzacz, niestety jeszcze bez nowego kodeka, pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i video.

© dobreprogramy
s