Nowa Opera Reborn: zintegrowany Telegram i sprzętowe dekodowanie H.264

Nowa Opera Reborn: zintegrowany Telegram i sprzętowe dekodowanie H.26413.03.2017 17:26
Nowa Opera Reborn: zintegrowany Telegram i sprzętowe dekodowanie H.264

Zaledwie przed tygodniem ukazała się druga testowa kompilacja Opery z serii Reborn, która przyniosła obsługę komunikatora WhatsApp z poziomu panelu bocznego. Dziś ukazała się kolejna wersja odrodzonej Opery ze wsparciem dla kolejnego komunikatora, ale nie tylko.

W pierwszej odsłonie Opery z serii Reborn zobaczyliśmy solidnie przebudowany interfejs oraz integrację z facebookowym Messengerem. Teraz oprócz aplikacji Facebooka, otrzymaliśmy także obsługę komunikatora Telegram. Podobnie jak poprzednio, możliwe jest przypięcie go na pasku bocznym i równoczesne rozmawianie oraz przeglądanie stron.

350196799522498497

To jednak nie jedyna nowość. Opera Reborn doczekała się także poprawek interfejsu na Windowsie 7, co stanowi ukłon w stronę społeczności, a zarazem nieśpiesznie zmniejszającej się rzeszy użytkowników tego systemu. W nowej wersji przeglądarka wykorzystuje systemowe obramowanie okna. Poprawek doczekała się także wersja na macOS-a – w ostatniej wersji pasek boczny miał szerokość przycisków funkcyjnych okna, zaś teraz można z nich korzystać w orientacji pionowej, co zredukowało szerokość tego elementu interfejsu.

Nowa testowa wersja Opery obsługuje także dekodowanie sprzętowe wideo H.264 na Windowsie, co powinno być odczuwalne w wydajności odtwarzaczy HTML5. Jeśli testy przejdą pomyślnie, przyśpieszenie pojawi się także w wersji na macOS-a i Linuksa. Instalatory najnowszej testowej Opery znaleźć można na blogu przeglądarki.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)