r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kolejne spekulacje na temat fuzji Microsoftu z Yahoo!

Strona główna Aktualności

Z dniem wczorajszym brytyjski dziennik The Times informował, iż Microsoft i Yahoo! prowadzą po raz kolejny rozmowy na temat ewentualnej fuzji. Microsoft rzekomo miał być zainteresowany przejęciem działu odpowiedzialnego za wyszukiwarkę Yahoo! i oferował w zamian całkiem pokaźną sumę. Tymczasem jak podaje źródło bliskie dziennikowi The Wall Street Journal - blog AllThingsDigital, informacje te są "totalną fikcją".

Według informacji podanych przez The Times, Microsoft wraz z przejęciem Yahoo! miał wiązać olbrzymie nadzieje na podwyższenie swojej pozycji na rynku wyszukiwarek internetowych. Świadczyć o tym mogła chociażby suma jaką koncern rzekomo zaoferował firmie Yahoo! za przejęcie około 30 jej procent. Mowa o 20 miliardach USD, które stanowią niemalże połowę kwoty jaką Microsoft proponował na początku roku za przejęcie całego koncernu. Transakcja miała również znacząco pomóc borykającej się z coraz większymi problemami finansowymi firmie Yahoo!. Szacowano, że zyskać może ona rocznie nawet 2 miliardy USD.

Fakt, iż wspomniane informacje są tylko plotką potwierdził Brad Williams, rzecznik firmy Yahoo!, Microsoft z kolei odmówił komentarza w tej sprawie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.