Google Finance z obsługą polskich firm

Google Finance z obsługą polskich firm

Google Finance z obsługą polskich firm
Redakcja
17.04.2014 10:18, aktualizacja: 17.04.2014 11:33

Czy znacie serwis Google Finance? Usługa ta raczej nie należy do tych równie popularnych co Gmail czy YouTube, niemniej dla wielu osób jest o wiele ważniejsza. Serwis ten przedstawia bowiem informacje dotyczące biznesu, gospodarki, rynków światowych oraz konkretnych, wybranych przez użytkownika firm. Jest on więc świetną propozycją dla ekonomistów i analityków, ale i zwykłych śmiertelników zainteresowanych losami większych firm. Google postanowiło nareszcie dodać do niego informacje dotyczące kolejnych krajów: Arabii Saudyjskiej, Argentyny, Republiki Południowej Afryki, ale co dla nas najważniejsze, także Polski.

Obraz

Serwis ten, choć zdecydowanie przydatny dla osób interesujących się ekonomią i gospodarką, był wielokrotnie krytykowany. Najważniejszym zarzutem jaki padał w jego stronę było skupienie się przede wszystkim na rynku amerykańskim, ignorowanie innych rejonów świata, innych giełd i spółek. Sytuacja nareszcie uległa zmianie, teraz z poziomu tej witryny śledzić możemy kondycję finansową także polskich firm. Co prawda w dziale z aktualnościami (bo takowy jest dostępny, użytkownicy otrzymują podręczny dostęp do najświeższych informacji o danych firmach, oraz mini-forum na ich temat) nie znajdziemy raczej odwołania do witryn w języku polskim, ale w takim wypadku nie powinno to stanowić żadnego problemu. Rodzime firmy są zależne i same uzależniają od siebie podmioty działające poza granicami Polski.

Dla użytkowników Androida dostępna jest również mobilna aplikacja pozwalająca na przeglądanie danych z rynków światowych o takiej samej nazwie. Pomimo, że jej autorem również jest Google, zdecydowanie nie należy ona do czołówki tego co powstało na tę platformę. Nie była ona aktualizowana już od roku, a jej wygląd przypomina czasy Androida 2.3, funkcje też nie są specjalnie rozbudowane. Nie to jest jednak w aplikacji tego typu najważniejsze. Poza tym całkiem możliwe, że skoro gigant postanowił wreszcie rozwinąć nieco skrzydła serwisowi mobilnemu, to być może zdecyduje się również na aktualizację oficjalnej aplikacji na swój własny system mobilny. Aplikację znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Do działania wymaga ona Androida w wersji 1.5 lub nowszej, więc mało prawdopodobne, aby ktoś nie mógł spróbować z niej skorzystać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)